Које пилуле треба узимати од главобоље: спасмалгон, бут-спа, парацетамол

Таблете са главобољом могу се поделити на лекове који се користе код људи када постоји цефалалгија и оне које препоручују лекари. Интересантно је, али сада је то ситуација.

Већина људи са мигренима користи лекове који им помажу у већини случајева: спасмалгон, цитрамон, парацетамол, аспирин, аналгин. Лекари преписују друге пилуле које утичу на етиолошке и патогенетске везе цефалног синдрома.

Које врсте имају користи

Таблете са главобољом могу се подијелити у три категорије (према активном састојку):

  1. Паинкиллерс;
  2. Анти-инфламаторни лекови;
  3. Антиагреганти (спречавају појаву крвних угрушака унутар судова).

Група ослобађача болова укључује амидопирин, аналгин. Механизам дјеловања ових лекова је елиминисање болног центра мозга услед кршења нервног преноса.

Ови лекови имају нежељени ефекат. Аналгин је забрањен за употребу у многим земљама Европе и Сједињених Држава због присуства агранулоцитозе. Немојте користити ове лекове са смањењем броја леукоцита, болести кардиоваскуларног система. Амидопирин и аналгетик су контраиндиковани код људи са бронхијалном астмом. Не можете их прописати трудницама и дјеци млађој од 8 година.

Аспирин (ацетилсалицилна киселина) је један од најпопуларнијих лекова за мигрене. Лек помаже у уклањању цефалалгије побољшањем снабдијевања крви церебралним судовима, али главни ефекат овог лијека је антиинфламаторан. Употреба аспирина је рационална у присуству упалних промена у везама, мишићима, менингима.

Механизам дејства ацетилсалицилне киселине је да потисне едем, него таблете могу ослободити главобоље, али само на позадини светлосне цефалгије.

Не можете узимати аспирин у случајевима пептичног улкуса, бронхијалне астме, тенденције за алергије.

Најсигурнији од свих врста које популација користи од цефалног синдрома је парацетамол. Лек је мање ефикасан од претходно описаних лекова. Не може се користити код болести јетре и бубрега.

Најбољи лек за мигрену

У потрази за бољем лековитошћу, постоји и низ других обичних лекова:

Ове пилуле су укључене у листу обичних фоликалних лекова који се могу користити против главобоље.

Популарност и ефикасност цитрамона је због сложеног састава. Активне састојке:

  1. Фенацетин;
  2. Кофеин;
  3. Ацетилсалицилна киселина.

Додатни састојци - лимунска киселина, шећер, какао.

Због присуства неколико састојака, ове таблете добро се баве цефалгичким синдромом. Они имају антиинфламаторне и аналгетичке ефекте. За заустављање болних сензација треба узимати 2 таблете 3 пута дневно.

Темпалгин је синтетски лек на бази гемпидона и аналгина. Користи се за неуритис, мишићне спазме, зубобоље, црева, реничну колику. Спазмодични и аналгетички ефекат лека може елиминисати цефалалгију васкуларне генезе.

Солпадеин је комплексна таблета, укључујући кодеин, кофеин, парацетамол. За лијечење кефалгичног синдрома, узимате 1 таблет на 4 пута дневно.

Пенталгин има следећи састав:

За лијечење мигрене треба га узимати 2 пута дневно на пилулу.

Доктори не саветују употребу ових лекова док се не разјасни узрок цефалалгије. Са васкуларним генезом болног синдрома, довољно је елиминисати грчеве или побољшати снабдевање крви церебралним судовима, што ће довести до елиминације синдрома бола.

Анти-инфламаторни и антиспазмодични лекови не помажу туморима, модрицама лобање. Ове формације могу стискати мождано ткиво и формирати цефалгични синдром.

Спасмалгон за главобољу: тајна ефикасности

Спасмалгон помаже због комбинованог терапеутског ефекта лека. Таблете имају антиинфламаторни, антипиретички, аналгетички ефекат (због садржаја метамизола), спазмолитичког дејства (због питуопенона). Комплексна композиција овог лијека такође садржи пиридијум бромид, што смањује проводљивост нервног импулса када конзумира 2-3 таблете дневно.

Због бројних терапијских ефеката, лек се дистрибуира не само међу људима, већ и међу лекарима. Чак и фармацеутске компаније активно га дуплирају и производе под различитим међународним називима:

  1. Баралгетас (Србија);
  2. Спазган (Индонезија);
  3. Ревалгине (Индија);
  4. Масиган (Индија);
  5. Брал (Индија).

Спасмалгон са цефалалгијом: индикације и контраиндикације

Спазмалгон се прописује у следећим случајевима:

  • Умерени болни синдром због спазмодичних контракција у мишићури органа;
  • Бубрежна колија, бол у стомаку;
  • Артицулар соренесс;
  • После хируршких интервенција;
  • Да смањите температуру (инфекцију)

Спасмалгон се користи за главобоље код деце, одраслих након 15 година од 2 таблета три пута дневно, не можете користити више од 6 таблета дневно. Трајање лечења - не више од 5 дана. Повећање дозе лека је забрањено, јер лек има нежељени ефекат.

Спазмалгон против главобоље код деце прописује се за ½ таблете (за децу до 8 година), за ¾ таблете (10-12 година). Нежељени ефекат лека:

  1. Спаљивање у епигастрију;
  2. Тахикардија, смањење притиска;
  3. Протеинурија, анурија, поремећена бубрежна функција;
  4. Агранулоцитоза, леукопенија, тромбоцитопенија;
  5. Алергијске реакције (Куинцке едем, анафилактички шок, бронхоспазам).

Контраиндикације на спасмалгон:

  • Угњетавање коштане сржи;
  • Нестабилна ангина;
  • Оштећена бубрежна функција, јетра;
  • Тахиаритмије;
  • Хронична срчана инсуфицијенција;
  • Глауком;
  • Недостатак глукоза-6-фосфатазе;
  • Лактација;
  • Опструкција црева;
  • Хиперплазија простате;
  • Трудноћа;
  • Дјеца старости.

Спасмалгон са лактацијом, као и док возите аутомобилом није препоручљиво, не можете користити алкохол.

Парацетамол

Парацетамол против главобоље почео је да се користи још у 19. веку, када је развијен под именом "Антифебрин". Први аналог лекова имао је високу токсичност, тако да је само прерадио у другу половину 20. века. Произведено под именом Панадол.

Постоје многи ефикасни пилуле цепхалгиа, али парацетамола се мора имати у ормарићу, јер лекови помажу много врста бола: Дентал, мишиће, лигаменте, вирусне и бактеријске инфекције.

Таблете након оралног давања се након пола сата растварају у желуцу. После одређеног временског интервала, активни састојци улазе у крв и мозак. Уз цефалгични синдром, дуготрајна употреба парацетамола изазива зависност, тако да морате узети лек према одређеном алгоритму:

  1. Са јаким болним сензацијама у глави, не можете пити парацетамол и грмље на празном стомаку;
  2. Узмите таблете водом, зеленим чајем, кафом, соком;
  3. Кофеин може негативно утицати на јетру;
  4. Уз цефалгију, доза лека је од 500 до 1000 мг дневно;
  5. Више од 3 дана не могу користити ове таблете;
  6. Парацетамол је контраиндикована код мајки дојке и трудница;
  7. Са хепатитисом, бронхоспазмом, алергијама, лековима треба договорити лекара.

Парацетамол за мигрену треба користити у комбинацији са аналгетиком. Таква комбинација за децу треба поставити само под строгим индикацијама. Постоје ефикасније таблете за спречавање мигренских напада. Ацетилсалицилна киселина помаже само са лаком главобољом. Снажни напади треба третирати кофеином, фенацетин, ибупрофеном, напроксеном.

За дјецу је рационална примјена ерготамина усмена. На самом почетку болести потребно је узимати лек неколико пута дневно, али не више од једне седмице.

Али-схпа из цефалгичног синдрома

Али-схпа за главобољу ретко се користи, јер је лек више намењен елиминацији спазмодичних контракција глатких мишића гастроинтестиналног тракта. Клиничке студије су показале да је дротаверин (но-спх) добра помоћ за синдром бола типа затезања (тензиона главобоља). Таква цефалгија произлази из психолошких или физичких преоптерећења, мишићног зноја у грлићу кичме. Синдром тензиозе је праћен следећим синдромима:

  • Бол у додиру са једне стране;
  • Повећан притисак у храмовима (симптом "обруча");
  • Пулсирајуће, чак и бол.

У позадини узимања но-схпа, тежина затезног бола се смањује, а ризик од њиховог преласка на хронично стање се смањује. Не увек дротаверин (но-схпа) доноси олакшање, јер у односу на позадину спазма затицајних и цервикалних мишића постоји упорна компресија нервних влакана.

Дозирање издања дротаверина:

  1. Таблете од 40 мг;
  2. Таблете 80 мг;
  3. Интрамускуларна ињекција.

Таблете су жуте, конвексне и брендиране "спа".

Са васкуларним главобољама, симптоми почињу да нестају након 12 минута, а увођење но-схпа интравенозно уклања цефалалгију за 6-8 минута.

Контраиндикације на пријем но-схпи (дротаверина);

  • Болести срца;
  • Болести бубрега и јетре;
  • Старост до 6 година;
  • Лактација, трудноћа.

Дротаверин карактерише спазмолитичка и вазодилатна дејства, што доводи до елиминације спастичних стања.

Главне индикације за пријем но-схпи:

  1. Спастично запртје;
  2. Спазма гастроинтестиналног тракта;
  3. Напади уролита и холелитијазе;
  4. Челик дуоденума, желуца;
  5. Слажење периферних посуда;
  6. Ангина пецторис;
  7. Ренална и јетрна колија.

Дротаверинум (но-спа) није Лифесавинг лековима за мигрена, јер постоје ефикаснији лекови (укључујући спазмалгон, парацетамола, тситрамон). Само са болом напетости можете користити но-схпу за елиминацију цефалног синдрома.

Постоје експерименталне информације о ефикасности лекова вазодилататора код мигренских напада. То је нешто погрешно, јер је дугорочна употреба антиспазмодика немогућа. Они зависе од ограничавања трајања употребе дроге.

Друга тачка за примену но-схпа су затезни болови. Они се јављају у позадини депресије или нервозних искустава. Повећан умор, нервни стрес и стрес доводе до компресије мозга. Такви симптоми се често формирају код људи који се баве активним физичким или менталним радом.

Међутим, нежељени ефекти лека су мали, тако да се може користити као мишићни релаксант да би се елиминисали патолошки симптоми цефалног синдрома у врху, храмовима, чело.

Терапеутски ефекат узимања но-схпиа долази брзо, тако да не можете сумњати у ефикасност лека. Да би се постигла максимална концентрација дротаверина у крви, потребно је 10-12 минута. Ако ординирате интравенозно, позитиван терапеутски ефекат ће се десити за 3 минута.

Лек има неколико контраиндикација, тако да се често користи против главобоље, али је забрањен код болести бубрега, јетре и срца. Без дротаверина тешко је затруднети, јер не постоји алтернатива.

Спасмалгон је лек за главобоље.

Главобоља је непожељна. Када глава буквално "ломи" и уобичајена средства (Цитрамон) више не помажу, можете искористити јаче лекове, на пример, узимати Спазмалгон таблете. Ефекат Спасмалгона на главобољу је донекле сличан оном дуготрајног "троха".

Инструкције

Метамизол натриј + питофенон + фенпивериина бромид (Спазмалгон) спада у групу аналгетичких агенаса.

Фармаколошка акција

Компоненте лека имају комплексан ефекат, ублажавајући бол. Метамозол натријум (аналгетик, познат као Аналгин) уклања упале, смањује топлоту и блокира бол, смањује синтезу простагландина. Питофенон (антиспазмодични) уклања васкуларни тон мишића.

Индикације за употребу

Лек се обично користи за заустављање боли:

  • Код бубрежне и јетрне колике;
  • са спастицним болом у цревима;
  • са болном менструацијом;
  • са артритисом, ишијасом, неуралгијом.

Препоручује се краткорочна употреба Спасмалгона са главоболима мигрене.

Начин примене

Дјеци млађој од 6 година нису дозвољени да користе Спасмалгон. После 6 година, он може да именује само доктора.

За одрасле и адолесценте старости од 15 година, Спасмалгон се може применити не више од 6 таблета дневно, није препоручљиво узимати Спасмалгон дуже од 5 узастопних дана.

Препоручљиво је узимати пилулу након једења. Узимање Спасмалгона из главобоље се препоручује једном.

И да ли знате који су други дрогови за мигрене? Триптани из мигрене се такође добро доказали међу онима који пате од муке главобоље.

Разлоге за настанак главобоље у остеохондрози цервикалне службе можете пронаћи овде.

Нежељени ефекти

Пријем препарата понекад може изазвати:

  • Повећана срчана фреквенција;
  • Честа употреба лека доводи до смањења имунитета.
  • снижавање притиска;
  • главобоља;
  • бол и гори у стомаку

Контраиндикације

Лек има много контраиндикација, његова употреба је забрањена:

  • Деца млађа од 6 година;
  • жене током трудноће и жена у лактацији;
  • код болести срца (стенокардија, срчана инсуфицијенција, аритмија);
  • са опструкцијом црева;
  • ако је функција бубрега оштећена;
  • са функционалним поремећајима у јетри;
  • под сниженим притиском;
  • са болестима простате;
  • са тенденцијом бронхоспазма.

Узимање лекова може ослабити ментални и физички одговор. Требало би да се не користи за особе које управљају моторним превозом.

Употреба трудноће

Препоручује се апстиненција од овог лека током трудноће и дојења.

Интеракција са другим медицинским производима

Истовремени пријем других лекова заједно са Спасмалгоном може довести до следећих нежељених нежељених дејстава:

  1. Токсиколошки ефекат лека повећава се са заједничким прихватањем контрацептива, других аналгетика и антидепресива.
  2. Барбитурати слаби аналгетички ефекат Спасмалгона.
  3. Спазмалгонова заједничка употреба са пеницилином није препоручљива.
  4. Није препоручљиво пити алкохол када узимате лек.

Прекомерна доза

Прекомерна доза са леком Спасмалгон може изазвати: гаг рефлекс, бол у стомаку, поспаност, суха уста, поремећај свести, конвулзије. У таквим случајевима, потребно је хитно узимати активни угаљ и пити колико је могуће пијаће воде.

У случају интоксикације тијела уз овај лек, потребно је хитно позвати доктора.

Облик издавања

Припрема се производи у облику таблета и ињекционих раствора. Спазмалгона пакети од 20 и 50 таблета се продају.

Услови складиштења

Спазмалгон се чува на температури до 25 ° на сувом месту.

Састав

  • Метамизол натријум (500 мг);
  • питуофенон хидрохлорид (5,0 мг);
  • фенпиверинијев бромид (0,1 мг).

Како се користе адитиви: скроб, талк, желатин, лактоза, магнезијум стеарат и натријум бикарбонат.

Напредна

Трговинска имена препарата:

Где купити и цену

Спазмалгон у облику таблета се продаје у апотекама без рецепта. Просечна цена по пакету Спазмалгона износи 120 рубаља.

Избор методе лијечења церебралне исхемије је основни фактор за повољан исход болести. Фазе развоја.

Главобоља су један од пратећих симптома повећаног интракранијалног притиска. Разлози за повећање интракранијалног притиска код одраслих могу се наћи овде.

Коментари

Према бројним прегледима, Спасмалгон помаже да се отарасе агонизацијског стања узрокованих мигренским нападима. Након узимања једне таблете Спасмалгона, напад се може зауставити у року од 20 минута.

Овај лек је добро успостављен међу људима који повремено доживљавају болне главобоље.

Спазмалгон - јефтин и ефикасан лек који вам омогућава да се решите главобоље, у случајевима када су други лекови већ неефикасни.

Као и сви хемијски препарати, Спасмалгон може довести до великог броја нежељених ефеката, тако да се не укључите.

Видео, који наглашава кратак опис лекова "Спазмалгон":

5 коментара

Валентина

Имам честе главобоље. Да бисте се ослободили од њих сам узео спазмалгон за неколико година. Морам да кажем да је готово увек недостаје једну пилулу, и након 20-30 минута бол нестане. Када је дошао до неуролога за консултације и рекао шта дрога и третира за време, доктор ми је саветовао да престане да пије спазмалгон и преселе се у сигурнију и модерним средствима - Нурофен.

Мариа

Слажем се са Валентином, Спазмалгон је морао да се промени, сада купујем Миг из неколико разлога:
1. Ова цена - имају исти састав (Спазмалгон, Миг и Нурофен), а разлика у цени је 2 пута!
2. Тхис ефикасност - када се на дужи временски монотоно болова, она губи своју ефикасност, ја метеодепендент људе, тако да често морају да пију лекове против болова.

марина

Трпе константне главобоље, то је краћи од застрашујуће врсте положених свих резултатима тестирања не беже спазмалгона, тситромоном и аскофеном, пити ток када је боли глава, а не само зато што је глава стукнет.Средство добри и нису штетни, и што је најважније, и аналгетик јер да када главобоља за учинити ништа ти не желиш.

Лена

Пијем јагоде кад боли моја глава, али то ми увек не помаже. Неопходно је повећати дози. Често пијем неколико таблета одједном. Интересантно, ако можете пити 6 таблета дневно, колико можете пити у исто време? А шта ће се десити ако попијете више него обично?

Здраво, Лена. Спасмалгон у облику таблета узима целу, не дробљајући и не жвакајући, стисну довољно воде. Ако је потребно, таблет се може поделити.

Трајање терапије и доза лека одређује лекар који похађа индивидуално за сваког пацијента, зависно од природе болести и индивидуалних карактеристика пацијента.

За лечење спазмодичног бола одраслима се обично прописују 1-2 таблете лекова 2-3 пута дневно. Није препоручљиво узимати више од 6 таблета лијека дневно. Лек не треба узимати више од 3 дана за редом, осим ако лекар није одредио другачије.

Симптоми спазмалгона овердосе су мучнина, повраћање, гастралгиа, олигурију, хипотермија, смањени крвни притисак, тахикардију, вртоглавицу, тинитус, поспаност, делиријум, поремећену свест, акутни агранулоцитоза, хеморагични синдром, акутну бубрега и / или јетре, конвулзије, парализа, респираторни мускулатура. Независно може да испрати желудац, те да сорбент (нпр активног угља) и потражити лекарску помоћ у најкраћем могућем року.

Лена, морате да обратите пажњу на чињеницу да вам ова дрога лоше помаже и морате је узимати у великим количинама. Можда ваша главобоља има узроке који се могу излечити и не морате прогутати таблете. Обратите се свом лекару на заказани састанак и обавите анкету.

Исцељење срца

онлине директоријум

Кетанов и Цитрамон компатибилност

Мигрен карактерише једнострана локализација патологије у чело, заточеница, храмови. Сензације су пулсирајуће природе. Повећана акцијом визуелних или слушних стимулуса (облик са ауро).

Тензиона главобоља се јавља уз продужено психоемотионално узбуђење, под утицајем стреса. Облик се одликује болним сензацијама дуж периферије главе. Пацијент описује стање као "стисну главу са обручем".

Са мигреном и "напетостима", аналгином, цитрамоном, кетонима и спазмом, увек нема позитивног ефекта. Тек након нестанка прекурсора и тригера је лек за носологију. Размотрите популарне лекове који се користе у цефалалгији.

Цитрамон: када можете пити

Цитрамон може бити пијан када постоје притисци који не елиминишу аналгин, антиспазмодике и фолне лекове.

Активни састојак лека је парацетамол, нестероидни антиинфламаторни агенс са антиинфламаторним и антипиретским ефектима. Употреба лека је рационална, када антиспазмодици не помажу.

Цитрамон је популаран због садржаја аспирина, који може растворити крвне угоде. Овај састав пружа могућност коришћења лека код старијих особа са кардиоваскуларном патологијом.

Парацетамол није без нежељеног дејства. Негативни тренутци имају ацетилсалицилну киселину (аспирин). Иритација слузнице стомака доводи до стварања улцеративних дефеката, смањује коагулабилност крви и доводи до алергија. Цитрамон се не може користити за тромбозу крвних судова.

Лек укључује кофеин, који уклања непријатне сензације стреса активирањем нервног система. Клинички експерименти показали су да у односу на узимање лека спречава адхезију тромбоцита.

Ако правилно користите Цитрамон, негативни тренуци се елиминишу. Примена лекова прати кратке курсеве дневно 3 пута. Максимална дневна количина таблета је 8.

На повишеној температури и грозници, цитрамон се не може користити више од 3 дана. На почетку обичне прехладе, парацетамол је рационалнији.

Аналгин

Ангажовање против главобоље је забрањено у Европи, али у Русији се и даље користи. Превише је његов аналгетички ефекат са минималном опасношћу од агранулоцитозе (смањење броја сегментираних бијелих крвних зрнаца). И нашем човеку не треба објаснити шта да пије из мигрене: аналгин је увек "при руци".

Овај лек вам омогућава да зауставите јединствени напад, али са продуженим понављањем напада такви лекови боље не користе.

Аналгетици не садрже нестероидни антиинфламаторни лек, кофеин, тако да нема негативног утицаја на црева.

Аналгин је лако купити без рецепта. Механизам за хапшење синдрома бола под његовим утјецајем лежи у блооку ензимске групе која је одговорна за инфламаторне реакције, синтезу простагландина. Друге супстанце су често узрок цефалалгије. Код жена, аналгин елиминише повећани притисак, настао контракцијом материце током менструације. Ефекат је слаб и не дозвољава употребу аналгетина у хипертензији.

Неки лекари преписују аналгетике трудницама, али његов нежељени ефекат на фетус не може се искључити. Ови лекови примењују се од тензије главобоље која се јавља под утицајем стресних ситуација, хипертензије, неуралгије, хипертензије.

Аналгин не помаже боловима у стомаку, срцу, тровању храном, абдоминалним мигренама. Да би се побољшала ефикасност лека, често се комбинује са амидопирином, који има својство да се дуго задржава у систему за циркулацију. Можете комбиновати аналгетике са фенобарбиталом, витамином Б1, кодином, кофеином. Дозирање лека одабире специјалиста.

Дању не треба користити више од две таблете дроге.

Како пити аналгин:

Ако тражите пиће из мигрене, можете купити диапине, аналгин и кофагин у апотеци без рецепта.

Аналтинг од главобоље не може се дати детету. Активна компонента лека је метамизол натријум, помаже у сузбијању функција мозга. Аналгетици су открили и друге негативне ефекте - оштећење јетре, бубрега, желуца.

Контраиндикација за узимање лека је дијете старости - до 3 мјесеца. Када и како користити аналгетик за дјецу:

  1. Старост од 8-14 година - до 300 мг;
  2. 6-8 година - 200 мг;
  3. Од 4 године - 150 мг;
  4. 2-4 године - око 100 мг.

Од године су коришћене ректалне супозиторије (дневна доза од 200 мг). Биолошки активне супстанце и витамини се користе заједно са лекаром.

Нови лек је "аналгин кинин". Састав лијека допуњава кинин, што може смањити негативан ефекат лека на гастроинтестинални тракт, како би изазвао смирујући ефекат.

Када је забрањен аналгин кинин:

  • Отитис (запаљење унутрашњег уха);
  • Бронхоспазм;
  • Ангина пецторис;
  • Атријална фибрилација;
  • Ренална инсуфицијенција.

Контраиндиковани лек за дојење, алергије на аналгетике.

Спазмагагус са цефалалгијом

Спасган у цефалалгији се користи у следећим условима:

Под утицајем горе описаних узрока формира се рефлексно сужавање судова и њихов пропуст се смањује. С обзиром на то, постоји претерано оптерећење срца.

Спасгун елиминише спастичну редукцију крвних судова, побољшава снабдевање крвљу, биохемијску размјену. Лек се може комбиновати са аналгетиком, који елиминише напад мигрене.

Када су спрам забрањени:

  • Патологија јетре;
  • Отказивање бубрега;
  • Тахикардија (убрзање срчаних контракција);
  • Ангина пецторис;
  • Старост до 5 година;
  • Трудноћа.

Спасгус је моћан анестетик који се не може употребити непотребно, потребно је узети у обзир нежељене ефекте дроге:

  • Леукопенија (смањење леукоцита);
  • Тромбоцитопенија (смањење тромбоцита);
  • Агранулоцитосис;
  • Нестабилност крвног притиска;
  • Пад срца;
  • Протеинурија (протеин у урину);
  • Анурија (одсуство мокраће);
  • Вртоглавица;
  • Слаб вид.

За дан не можете премашити дозу спазган-а више од 6 таблета. За децу није дозвољено да преписују више од 3 таблете.

Препарати вазодилатора са цефалгичким синдромом

Заједнички вазодилататори:

  1. Бут-схпа (дротаверин);
  2. Папаверин хидрохлорид;
  3. Теобромин;
  4. Еуфиллин;
  5. Аминопхиллине;
  6. Ницоверин;
  7. Нихекине;
  8. Апрессин;
  9. Ксавин.

Бут-схпа се користе за ублажавање спазма. Лек се даје у дози од 80 мг (форте) и 40 мг. Механизам терапијске акције је елиминисање снажног спазма. Позитивни ефекти се постижу 10 минута након узимања пилуле. Постоје клиничке студије релативних позитивних ефеката дротаверина код мигрене. Користи се не само за оралну примену. Интрамускуларне ињекције повећавају стопу појаве вазодилатационог ефекта.

Папаверин хидрохлорид је популарни вазодилататор за лечење цефалног синдрома. Ако узмете у обзир друге антиспазмодике у поређењу са папаверином, једна од посебних карактеристика лека је седативан ефекат. Дневна доза папаверина је 20-40 мг. Ова концентрација ће постићи лаксативан ефекат. Комбинација никотинске киселине, фенобарбитала или дибазола повећава ефикасност лека.

Теобромин је вазодилатни лек који омогућава уклањање спазмодичних контракција суда. Код мигрене дневна доза је 30-50 мг подељена у 1-2 дозе. Са теобромином, други антиспазмодици су комбиновани да би се елиминисао синдром акутног бола.

Аминофилин и еуфилин су добри за мигрену. Такви вазодилататори елиминишу спазу, смањују притисак, елиминишу бронхоспазам, понекад је једна пилула довољна. Најбољи ефекат је антиспазмодика са интрамускуларном ињекцијом (1 мл 2,4% раствора). Лек се разблажи у 20-40% раствора глукозе. Таблете треба узимати 2-3 пута дневно за 15 мг.

Васодилатор - нежељени ефекат:

  • Бол у очима;
  • Повраћање;
  • Мучнина;
  • Јачање синдрома бола.

Комбиновани вазодилататори цефалног синдрома:

  1. Никоверин - никотинска киселина и папаверин;
  2. Никосхпан - Но-схпа са никотинском киселином;
  3. Нигхексин - хексилтеобромин, никотинска киселина.

Наведени лекови се пију за 3-4 недеље за 3 таблете дневно. Од друге недеље, лек је смањен на 2 таблете.

Ксавин и апресин су снажни вазодилататори који се не могу дуго користити.

Популарни антиспазмодици са мигреном

Према механизму деловања, антиспазмодици су подељени у следеће групе:

Према хемијској структури, спасмолитички лекови спадају у категорије:

Неуротропхиц спасмолитицс проширују судове тако што блокирају импулс од симпатичких нерва. Представници неуротропних вазодилататора:

  1. Бусцопан;
  2. Хиосцине;
  3. Ганглефен;
  4. Апрофен;
  5. Арпенал;
  6. Притхиниум;
  7. Метоцинијум;
  8. Сцополамине;
  9. Платипхиллине.

Митотропни антиспазмодици дјелују на глатким мишићним влакнима, спречавају процесе контракције глатких мишића. Представници миотропа:

  • Гимецрон;
  • Галидор;
  • Пинавериум бромиде;
  • Мебеверин;
  • Нитроглицерин;
  • Бендазоле;
  • Бензицлан;
  • Дротаверине.
  • Минт;
  • Цхернобилник;
  • Танси је обичан;
  • Белен је црн;
  • Ђурђевак Мај;
  • Ортхосипхон;
  • Оригано цоммон.

Вјештачки антиспазмодици:

Спасмолитици се користе не само усмено. Постоје ректалне форме вазодилатирајућих лекова:

Спасмолитици против главобоље се користе у секундарној патологији:

  • Биле канали каменца;
  • Бол у стомаку;
  • Болести кардиоваскуларног система;
  • Синдром раздражљивог црева;
  • Бубрежна колија;
  • Алгодисменореа.

Изоловати антиспазмодике за употребу код деце - оксибутрин, пинаверијум бромид.

Васкулатура се не може користити дуго времена. Они су зависни. Свака каснија употреба лека карактерише смањен ефекат. Постепено, судови постају неосетљиви на антиспазмодике. Лек се не може користити за заустављање хипертензије као монотерапије.

Кетанов

Кетанов припада групи нестероидних антиинфламаторних лекова. Лек вам омогућава да се ослободите мигрена због антипиретичних, антиинфламаторних и аналгетских ефеката. Лек за главобољу користи много људи. Посебност лека је краткотрајна акција са низом нежељених ефеката (стомачни бол, жеђ, сува уста, повраћање, мучнина).

Кетанов има негативан утицај на гастроинтестинални тракт - изазива чир. Лек се користи не само за цефалалгију. Његов терапеутски ефекат вам омогућава да елиминишете главобољу, зубобољу.

Немојте користити кетоне током трудноће, порођаја, лактације. Негативно утиче на лек на фетусу, слаби контракције.

Ако тражите пиће од главобоље, о рационалности употребе нестероидних антиинфламаторних лијекова, потребно је да се консултујете са доктором.

Најбољи народни лек за главобољу

Да би елиминисали мигрене, нудимо не само таблете, већ и фолне лекове:

  1. Нагните главу против хладног стакла, који ће уклонити електрични пражњење са коже, што доводи до грчења крвних судова;
  2. Сноп некорте, упакован у врећу - добро помаже од трајне цефалгије код деце;
  3. Ако спојите главу са волненом тканином, синдром бола ће се смањити;
  4. Нанети капу од кромпира до места болова. Да бисте то учинили, потребно је да млевите килограм кромпира на грубо. Мик грубо са 50 мл млека. Након инсистирања на 30 минута, стисните смешу.

Саветујемо да не заборавите на класичан рецепт - топло млеко са медом. Савете прстију треба навлажити топлим чајем како би се елиминисао васкуларни спаз. Сваки народни лек не елиминише узрок главобоље, стога се мора користити заједно са фармацеутским препаратима!

У закључку, размотримо које антиспазмодике, аналгетике и антиинфламаторне лекове могу пити од главобоље:

  • Аспирин (ацетаминопхен) је најпопуларнији;
  • Цитрамон - помаже људима са ниским крвним притиском;
  • Парацетамол је фебрифуга;
  • Кетанов, Нисе, кеторол - антиинфламаторни лекови;
  • Спазган, нурофен, седалгин - вазодилататорни лекови.

Не заборавите - лагана цефалгија уклања чашу воде, чај са циметом, валериан оффициналис. Немојте увек користити пилуле!

Главобоља која је почела у погрешном времену не само да може значајно погоршати расположење, већ и утицати на квалитет обављеног посла. Шта урадити ако се напад напредује изненада, а лекар не може применити? Како уклонити главобољу?

Зашто не можете да толеришете главобољу

Многи се плаше да узимају лекове против болова због уверења да су лекови штетни за здравље. Ово понашање је типично и за мушкарце и за жене. Али, у ствари, много је опасно за тело да не узима лекове, већ потребу да издржи бол.

Када се појави главобоља:

  • повећан крвни притисак;
  • повећање нивоа производње адреналина;
  • повећана срчана фреквенција.

Ако одмах не пијете лекове, можете формирати затворени циклус: ефекти бола ће изазвати нове факторе који узрокују бол. На пример:

  1. Спаз крвних судова проузроковао главобољу.
  2. Главобоља је довела до повећања количине произведеног адреналина.
  3. Адреналин је изазвао вазоспазам.

Главобоља, која није обраћена пажња, изузев очигледне неугодности је оптерећена озбиљним последицама по здравље. Опасно је из следећих разлога:

  • може изазвати развој срчаних болести и васкуларних проблема;
  • способан да изазове физиолошке промене у ћелијама тела;
  • уништава мождане ћелије и нервне завршнице;
  • може ићи у хронично;
  • повећава осећај анксиозности, изазива промене расположења, депресивне стања.

Према статистикама хоспитализације, 5 особа од 10 болесних од главобоља су одговорне. Иако такве болести често проистичу из прекомерне или прехладе, треба имати у виду да сваки бол може бити знак озбиљне болести, па је боље да се прегледа у болници.

Када лекар не може без посла

У случају бола:

  • локализован у одређеном делу главе;
  • је пулсирајућа и интензивна;
  • интензивира се у јаком светлу, јаким мирисима, гласним звуковима,

онда је ово мигрена. Често је симптом опасних болести, на пример, тумора мозга или менингитиса. Такође је потребно обратити пажњу на стално главобоље, која расте и не пролази након узимања лекова. Често, слабост је праћена мучнином, губитком свести или вртоглавицама. Обилазак лекара са таквим болом је обавезан.

Шта урадити са главобољом

Шта пити од главобоље

Најлакши начин да се осећате боље је узимање пилуле. Ненаркотични аналгетици за главобољу у кратком времену се боре са акутним нападима. Такође, употреба нестероидних антиинфламаторних лекова је широко распрострањена.

Анализирај за главобољу

"Аналгин" - један од најпопуларнијих лекова за бол. Ово олакшава ниска цијена, продаја без рецепта, као и ефикасност акције. Можете узети "Аналгин" 1 таблет два пута или три пута дневно. Важно је запамтити да, као и остали аналгетици, овај лек није пијан на празном стомаку.

Дрога је контраиндикована у:

  • бронхоспазам;
  • хематопоетски поремећаји;
  • трудноће.

Иначе, у европским земљама "Аналгин" се не користи. Медицинска истраживања су показала да узимање овог лијека може изазвати анафилактички шок, агранулоцитозу, алергијске реакције. Како не би ризиковао своје здравље, можете да замените "аналгин" у исто важи за главобоље "Ибупрофен", "Диапхене", "Кофалгин", "Аналфен".

Цитрамон од главобоље

Цитрамон је јефтин, брзо дејство лек који олакшава главобоље. Можете га преузети сами, али не више од 8 таблета дневно. Међу контраиндикацијама:

  • хемофилија;
  • проблеми са артеријским притиском;
  • болести бубрега и јетре;
  • улцерозне болести.

Жене у трудноћи "Цитрамон" треба користити само уз дозволу лекара.

Спазмалгон од главобоље

"Спазмалгон" се односи на комбиноване аналгетике. Лек се сматра једним од најефикаснијих за ублажавање главобоље. Одрасли могу узимати таблете 1 таблет три пута дневно. Пажљиво дајте "Спазмалгон" дјеци од 6 година - 0,5 таблете. Труднице могу да се ослободе главобоље са овим леком само уз дозволу лекара.

  • бубрежно и јетрно оштећење;
  • опструкција црева;
  • тахиаритмија;
  • глауком затвореног угла.

"Спасмалгон" се не може комбиновати са алкохолом. Такође, због дејства на нервни систем, лек треба пажљиво применити на људе који раде са опасним механизмима.

Ниаз од главобоље

У облику таблета, "Низ" се узима након оброка. Лијек је ефикасан за главобољу, али је контраиндикована у сљедећим случајевима:

  • трудноћа;
  • болести повезане са варењем;
  • хепатична или бубрежна инсуфицијенција.

Максимална доза је 100 мг двапут дневно.

Нурофен од главобоље

"Нурофен" важи 10-15 минута. Уз главобоље, боље је узимати "Нурофен ПЛУС", који не само уклања бол, већ и ослобађа пратеће симптоме као што је мучнина и нетолеранција гласних звукова. Дрога је контраиндикована у:

  • очне болести;
  • диатеза;
  • поремећаји крварења;
  • спуштен слух;
  • хепатична или бубрежна инсуфицијенција;
  • касна трудноћа и период дојења;
  • бронхијална астма.

Из главобоље "Нурофен" се може користити не више од 3 дана. Ако бол не прође, треба да одеш у болницу.

Кетанов од главобоље

"Кетанов" је јак анестетик, који се обично користи за преломе. Међу контраиндикацијама које се користе:

  • период трудноће и лактације;
  • отказивање бубрега;
  • чир на желуцу;
  • старост је мања од 16 година;
  • бронхијална астма.

Нежељени ефекти лека укључују мучнину, повраћање, суха уста, бол у стомаку итд. Понекад ми глава толико боли да је лакше пити таблету, али није препоручљиво користити Кетанов за ту сврху.

Кеторол од главобоље

"Кеторол" - лек који се карактерише снажним аналгетским ефектом. Обично се користи за ублажавање болова у постоперативном периоду и код пацијената са онкологијом. Дрога је контраиндикована када:

  • старост мање од 16 година;
  • трудноћа;
  • пептични улкуси;
  • ангиоедем;
  • хиповолемија;
  • акутне болести пробавног система;
  • ренална или јетрна инсуфицијенција.

Такође, Кеторол карактеришу нежељени ефекти: поспаност, психоза, главобоља, грчеви, вртоглавица. Редовна употреба лека може изазвати чир на желуцу. Као лек за главобољу "Кеторол" не препоручује већина лекара.

Масажа главе од главобоље

Масажа побољшава циркулацију крви и олакшава спазме. Можете смањити број напада главобоље и смањити њихов интензитет за 2 пута ако вршите масажу најмање 3 пута недељно.

Масажа се врши у леђном положају и укључује такве "вежбе":

  1. Поставите једну длан у једну, поставите их у центар чела. Помери лево и десно.
  2. Ставите дланове на бочне стране главе (треба да буде пика близу уха). Помери горе и доле.
  3. Десна длан се држи од браде до груди на врату лево, а лева длан - на десно.
  4. Масирајте ребра дланова са задње стране главе од врха до дна.
  5. Обришите скалп са прстима.

После тога можете неколико минута лагати у тишини.

Акупресура са главобољом

Суштина ове древне технике је пажљиво утицати на одређене тачке како би се побољшало стање тела. Прво, морате научити како пронаћи тачке масажа од главобоље помоћу пропорционалних сегмената - цунамија. Оне се идентификују појединачно на следећи начин:

  1. Савијте средњи прст, погледајте га са стране.
  2. Измерите размак измеду спољних крајева преклопа који се појављују на положају преклапања (1 тсун).

Жене врше такву "операцију" са десне стране, а мушкарци - са леве стране.

У будућности се препоручује коришћење конопа на којем се мери 10-12 тона, тако да ће бити лакше пронаћи тачке из главобоље. Опрез не боли: постоје области у којима безумно "поке" категорично немогуће.

Редовно масирање такозваних тачака прве групе олакшава главобоље узроковане обољењима унутрашњих органа или прекомерне ексергије. Тачке "израчунати" могу бити следеће:

Свака од тачака је симетрична. Током масаже тачке 2 не треба додиривати пулсирајућу артерију. Када притиснете тачку 5, у ушима се појављује бука. Тачке 12 и 13 не могу се масирати сами: потребно је да "нацртате" помоћника.

Прелиминарно је боље испитати присуство контраиндикација. Масажа тачке се не препоручује за:

  • болести канцера;
  • повишена температура;
  • тумори мозга.

Први пут када морате да поступите са професионалцем. Треба схватити да је масажа коју обавља неискусни мајстор опасна по здравље.

Фолк лекови

Биљне инфузије

Одлично се носи са тинктуру главобоље лековитог биља. Најпопуларнији и ефективни рецепти:

  • 1 тбсп. л. Јантова канта сипати врелу воду. Пиће 1/3 чаше пре оброка;
  • 1 тбсп. л. цветова камилице и сипајте воду и укуцајте 5 минута. Дати добијену чорбу да пије најмање 20 минута. и затегните га. Овај домаћи лек треба узимати 1/3 чаше након једења;
  • Припремите смешу сувих биљака, детелине, детелина и белог цвијећа у сразмери од 4: 4: 2. Узмите 2 кашике. л. смеше, сипајте воду са кључањем. Ватра након 30 минута. Пијте јуху 5 пута дневно за 0, 5 шољица.

Кромпир "капа"

Ова метода захтијева неко вријеме, али према онима који су то сами пробали, то се показало врло ефикасно за главобоље. Требаће вам:

  • 50 мл млека;
  • 1 кг кромпира;
  • танке памучне тканине.
  1. Решите кромпир.
  2. Напуните млеко са млеком.
  3. Добро је мешати све.
  4. Сачекајте око 25 мин.
  5. Стисните грудњу и "ширите" на тканину танким слојем.
  6. 2 сата пре спавања, ставите кромпир "капу" на главу, "поправљајући" прави крзнени или волнени шешир.

Поступак се изводи сваки други дан. Да трајно заборавите на главобоље, довољно је провести 10 сесија.

Цомпрессес

Није дуготрајан начин и начин да се ријеши главобоље је примјена компресије:

  • Мокрим тканином у смеши сирћета и маслиновог уља (1: 1);
  • навлажите памучну тканину у хладној води;
  • увуците неколико комада леда у тканину;
  • навлажите памучну крпу са сирћетом.

Необично

Како би главобоља прошла, треба да се прикључите на чело, храмове или старе старе бакарне новчиће. Бол нестаје у року од 15 минута. Али овај метод не функционише увек: бакар не одговара свима.

Такође можете уклонити главобољу, притиском на чело хладног стакла. Могуће је да ће такав једноставан метод лечења бити ефикаснији од лекова против болова.

Главобоља увек ствара непријатности. Међутим, отклањање тога је врло једноставно: погодне таблете, лагана масажа или укусни биљни чај - и слабост како је некада било. И како леп живот постаје када сва болна осећања нестају!

Сада покушавамо да кажемо које главобоље можете и под којим не можете да користите лек Кетанов. Главобоље! Колико често муче особу. Прекомерно, прехлада, разне болести. Нервозне ситуације, стрес - све ово изазива и често узрокује главобоље код људи.

Понекад могу опстати, издржати или се само смирити додатним једноставним методама: пити чај или каву, трава и тинктуре и помаже, бол нестаје, али не увек увек такве методе могу помоћи и требају вам још моћнији лек.

Бол може бити толико јак да је једноставно неподношљив и у том случају морате хитно тражити помоћ од лекара у болници. Највероватније ће лекар проћи тестове, јер се понекад може изазвати главобоља из таквих разлога због којих не сумњамо. Са јаким, тешким главобољама, самопомоћ не може да се уради.

Да пије таблете или да не пијеш?

Међу становништвом често се шире информације које пију таблете када је главобоља штетна и то се не може укључити. До неке мере - ово је истина, али не и сасвим. Напротив, ако стално трпите главобоље, може утицати на артеријски притисак (опасан за хипертензиве), повећавајући фреквенцију пулса, повећавајући адреналин.

Уколико дође до таквих последица, могу изазвати и друге непријатне компликације, на пример, грчеве церебралних судова.

Најчешће, ми одмах не осећамо никакве промене, али са временом, стална главобоља без лечења може проузроковати неку манифестацију и промене у телу:

  1. Изненада осећају бол у срцу, слабљење судова или њихово сазриво.
  2. У глави су чести болови, а временом се може постати хронично.
  3. Понекад можете чути од особе која се жалила на депресију, неразумљиву анксиозност, изненадне промене расположења.

У нормалним главобоље која су се појавила изненада, пожељно је да се пије једноставне аналгетици, као што је аналгин, Тситрамон, ибупрофен, Диапхене, Кофалгин, Аналфен. Али ако ове пилуле не помажу и бол је јако тешка и не нестаје, онда је потребно обратити се лекару и узети јаче дроге.

Лековита припрема Кетанов

О једној од таквих јаких припрема ће се разговарати - ово је Кетанов.

Шта је ово средство? Када је узети и да ли то помаже? Узимају Кетанову главобољу. Произведе се у таблетама и ампулама за интрамускуларну ињекцију.

Кетанов - веома моћан алат за анестезију. Најчешће се користи након операција и испоруке, након озбиљних повреда, са тешком зубоболом, неуралгијом, онколошким обољењима. Приближно 30 минута након узимања таблета, озбиљна главобоља нестаје. Иако лек почиње да функционише у потпуности после два, три сата употребе.

Кетанов уклања болове мигрене, прекомерно, али у таквим случајевима је пожељно одабрати таблете слабије. Такође, Кетанов помаже у уклањању топлоте и дејстава, је антиинфламаторно средство. Такође се користи за разне повреде, посебно код краниоцеребралне повреде.

Акција лекова на људско тело

Кетанов таблете дубоко утичу на људско тело. Блокирају производњу киселине, која узрокује бол, упале и температуру.

Као и други лекови, Кетанов таблете се апсорбују у крв из гастроинтестиналног тракта. Његов ефекат се јавља одмах, а нарочито са интрамускуларном ињекцијом. У исто време, можете узимати храну у било ком тренутку, не утиче на дејство лека.

Ако пацијент нема проблема са стомаком, онда му Кетанов није контраиндикована. Иако је у сваком случају неопходно лечити се само након препоруке лекара.

Овај лек се излучује преко јетре, бубрега и урина. Стога, ако постоје проблеми са тим органима, онда је Кетанов контраиндикована. У противном, може доћи до озбиљних нежељених ефеката и компликација након његове примјене.

Кетанов се од главобоље препоручује само у хитним случајевима, када бол не може бити уклоњен другим методама. Ако је бол после операције или порођаја и може довести до сложенијих последица, онда мора бити именован Кетанов и он брзо ослобађа тешке болове.

Дозирање лека

Деца млађа од 16 година не смеју да узимају Кетана. Мајкама које доје и трудницама такође је забрањено да узимају ове пилуле. Само у овом случају дозвољено је ако је главобоља фатална.

Обавезно обратите пажњу на упутства Кетанових таблета за компатибилност са другим лековима. Ако особа која лечи узима друге лекове који разблажују крв, онда заједно са Кетановом то може довести до крварења.

Кетанов се не препоручује за узимање лекова због отказа бубрега, има лоше дејство на бубреге. Као и код било којих других лекова, обавезно обратите пажњу на контраиндикације таблета у упутствима.

  1. Једна таблета сваких пет сати или девет таблета. дневно. Ако таква доза не помаже, онда са великом хитношћу:
  2. Два таблета три пута дневно. Лечење је само два дана.
  3. Ако пацијент има више од 65 година и има проблеме са јетром и бубрезима, за њега је дозирање шест табела. дневно.

Нежељени ефекти Кетановог

Кетанов може изазвати нежељене ефекте у људском тијелу, могу утјецати на кардиоваскуларни систем, повећање срчаног удара, на артеријски притисак. Не можете га узети као анестетик током порођаја, уз одређене врсте операција. Може дати мучнину, дијареју, запртје и друге негативне манифестације. Обично је све у приручнику описано.

Није препоручљиво да се одведе дугим третманом Кетановом. Уз продужено лечење таблете може доћи до вртоглавице, поспаности, депресије, оштећења вида, вестибуларног апарата. То може изазвати осећај гушења, али то се, на срећу, дешава врло ретко. Важно је запамтити да Кетанов утиче на састав крви и његову коагулабилност.

У популарној мудрости постоји израз да ако је нешто много, онда је већ штетно, чак иако је то врло добар производ.

Немојте узимати Кетанов приликом обављања опасних послова или вожње возила, јер смањује концентрацију пажње човека.

Случајеви у којима је забрањено узимати Кетана

Лек непрестано упозорава на забрањене тренутке узимања лекова, али људи понекад игноришу упозорења о опасности. Дакле, у случају Кетанову је забрањено узети ако пацијент:

  • има чир на желуцу;
  • има крварење у стомаку или у мозгу;
  • лоша коагулабилност крви;
  • има дијазету;
  • има болести јетре и бубрега;
  • болује од бронхијалне астме;
  • има полипе;
  • едема;
  • жене нису дозвољене током трудноће, порођаја, дојења;
  • пронашли су алергијске реакције на таблете Аспирина или Кетана.

Цена за Кетанов се разликује, у зависности од броја таблета у пакету. На ампуле је цијена мања и ефекат лека је бржи. Али у сваком случају, лечење лека може се решавати не више од два дана. Због тога су пакети произведени мали са малим бројем таблета или ампуле.

И још једном важан подсетник

Па, проучите инструкције било којег лијека. Препоручује се прочитати прегледи оних који су користили овај лек. Упоредите контраиндикације са препорукама за употребу. Пре свега, консултујте се са одговорним доктором.

Само-лек је опасан за ваше здравље! Таблете или ампуле Кетанов се примењују само у хитним случајевима.

Будите пажљиви за своје здравље и побрините се за то! Врло је тешко вратити то, али у основи то је немогуће!

Наш живот и здравље требају бити заштићени, дати су нам Бог само једном.

И нека вам главобоља никада неће доћи!

  • Најефикаснији лекови за мигрене, списак лекова
  • Лечење главобоље
  • Лијекови за главобољу МИГ
  • Шта треба да предузмемо - Анализирајте главобољу или обратите пажњу на алтернативне методе?

Каријус је најчешћи узрок зубобоље код особе. Каријес је једна од најчешћих болести нашег времена. Немогуће је самостално лечити себе, када се појаве симптоми болести, требате контактирати зубара. Бол узрокован распадом зуба може се елиминисати помоћу анестетичких таблета. Такви лекови се називају симптоматским средствима, односно онима који су у могућности да елиминишу само симптоме, али не и саму болест.

Анестетика не треба сматрати главним средством за третман каријеса. Препоручује се да их узмете када је жалба специјалисту из било ког разлога немогућа. На пример, ако је зуб болан ноћу, пацијент је на путу, итд.

Најјефтинији и релативно сигурни за људско тело је анестетски лек Парацетамол (Ацетаминопхен). Лек се односи на не-наркотицне аналгетике, има благи антиинфламаторни ефекат. Са изговараним манифестацијама каријеса препоручује се узимање 1 таблете Парацетамола. Ако је потребно, поновите поступак након 3-4 сата. Максимална дозвољена доза дневно је 4 г (4 таблете). Немојте узимати лек у стању интоксикације и у присуству нетолеранције његовим компонентама. Код болести јетре и бубрега, старији људи треба узимати лек уз опрез, пожељно под надзором лекара.

Савремена фармакологија нуди велики избор лекова заснованих на парацетамолу. То укључује таблете Солпадеин и Флутабс, које такође имају аналгетичке и антиинфламаторне ефекте.

Парацетамол и његови аналоги су ефикасни у почетним стадијумима каријеса. Уз прекомерно распадање зуба, праћено упалом пулпе, њихова администрација није прикладна.

Елиминишу слабу зубобољу помаже Цитрамон - лек заснован на ацетилсалицилни киселини - позната аналгетика и антипиретска супстанца, која је део многих лекова. Таблете Цитрамонум се може узимати сваких 4 сата пре почетка терапијског ефекта. У случају превелике дозе, пацијент има симптоме интоксикације. У том случају, лек треба прекинути, уз нагло погоршање здравственог стања, потражити медицинску помоћ.

Треба имати на уму да Цитрамон садржи кофеин, који има стимулативни ефекат на централни нервни систем. Због тога се не препоручује узимање лекова у великим количинама, али и пре спавања. Цитрамон има импресивне контраиндикације. Забрањено је прихватање болести јетре и бубрега, погоршања гастритиса, хемофилије, главкома, поремећаја спавања.

Парацетамол и цитрамон се условно могу приписати таблама из зубобоље током трудноће. Савремена медицина сматра да сви лекови за болове могу проузроковати штету здрављу будуће мајке и развоју фетуса, па је стриктно забрањено узимање. Прихватање лекова против болова на бази ацетилсалицилне киселине и парацетамола у другом тромесечју трудноће је прихватљиво. Њихова употреба у првим недељама трудноће може довести до малформација фетуса, у другом - да изазове кршење рада.

Баралгин је нестероидни аналгетички лек, чија главна компонента је дериват пиразолона - метамизол натријум. Уз тешку зубобољу, препоручује се узимање 1 таблете лека не више од 6 пута дневно. Максимално дозвољено дневно одобрење је 3 г (6 таблета). У случају сумње на пулпитис, дозвољено је истовремено унос 2 таблете Баралгине. Лек се опере са пуно воде.

Контраиндикације Баралгина укључују бубреге, јетру, крв, бронхоспазам, дјечију добу (до 15 година), низак крвни притисак, нетолеранцију његових компоненти.

Кетанов - производ на бази деривата пиролизин-карбоксилне киселине. Ова супстанца има изражен аналгетички ефекат, ублажава запаљење и елиминише топлоту. Када се манифестације каријеса и пулпитиса узимају Кетанов 10 мг сваких 4-6 сати. Максимални дозвољени дневни износ је 90 мг. Лек је контраиндикован код акутног чира на желуцу, интестиналног крварења, крварења поремећаје, бронхијалне астме, пажљиво снимљена болести јетре и бубрега. Није намењен за лечење дјеце до 16 година.

Таблете од озбиљних зубобоље укључивати формулације засноване на Ибупрофен - Нурофен, Бруфен и сл Ибупрофен - нестероидни агент инхибира формирање простагландина у телу и респективно имају противупално, аналгетик и антипиретичка акције. Лекови, који укључују ибупрофен, треба користити са опрезом код болести желуца, бубрега, јетре, хемофилија и других болести које су праћене лошег згрушавање крви, у старости. Они су контраиндиковани за дјецу млађу од 6 година.

У неким препаратима Нурофен садржи кодеин, супстанцу природног поријекла, која се сматра наркотицном супстанцом. Стога, његов пријем треба минимизирати или ограничити.

Средства са ибупрофеном могу се узимати до 4 пута дневно за 1 таблету. Максимални дозвољени дневни износ је 6 таблета.

Кетопрофен је препарат заснован на деривату пропионске киселине, има изражен аналгетички ефекат, потискује производњу простагландина и добро се сарађује са другим лековима. Контраиндикована у улцеративним лезијама дигестивног тракта, болести бубрега, јетре, нетолеранције његових компоненти, у детињству.

Аналог Кетопрофена је Кетонал, који је доступан у облику капсула и чврстих таблета за оралну примену. Узимајте пилуле са зубобоље код одраслих на основу кетопрофена не би требало да буде више од 3 пута дневно (по 100 мг сваке). У супротном, могу бити нежељени ефекти: мучнина, суха уста и опаснији по здравље.