Мама 400

Опис је тренутно укључен 11.04.2015

  • Латинско име: МИГ 400
  • АТКС код: М01АЕ01
  • Активни састојак: Ибупрофенум (Ибупрофенум)
  • Произвођач: Берлин-Цхемие / Менарини (Немачка), Група А.Менарини фармацеутске индустрије (Италија)

Састав

Додатни састојци су силицијум колоидни диоксид, кукурузни скроб, натријум карбоксиметил скроб, магнезијум стеарат.

Коверат укључује хипромелозу, повидон К30, титанијум диоксид, макрогол 4000.

Облик издавања

Лек се продаје у облику таблета, који су покривени гранатом.

Фармаколошка акција

Лек је нестероидни антиинфламаторни лек.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Миг 400 таблете садрже ибупрофен, што је аналгетик, поседују антипиретична и антиинфламаторна својства. Она неселективно инхибира ЦОКС-1 и ЦОКС-2, као и синтезу простагландини.

Аналгетик особине лека су најизраженије за инфламаторне болове. Аналгетски ефекат се не односи на наркотични тип.

Након узимања таблета унутар лијека добро се апсорбује из дигестивног тракта. Максимална концентрација активног састојка у плазми се достигне приближно 120 минута након узимања таблета у дозама од 400 мг.

Веза са протеинима крвна плазма на 99%. Активна компонента се полако дистрибуира синовијална течност. Биотрансформише се у јетри карбоксилацијом и хидроксилацијом изобутилне групе. Формирани фармаколошки неактивни метаболити.

Полуживот плазме је 2-3 сата. У форми метаболити и њихова коњугати излучује се урином. Мали део лека се излучује непромењеном у урину и жучи.

Индикације за употребу

Лијек је назначен за употребу када:

Ако је потребно, сазнајте шта ће таблети Миг 400 помоћи у сваком случају, препоручљиво је да се обратите лекару.

Контраиндикације

Овај лек је забрањен за употребу када:

  • хеморагијска диатеза;
  • преосјетљивост на компоненте лијека;
  • ерозивне и улцеративне лезије ГИТ;
  • хемофилија и друге повреде коагулабилност крви;
  • трудноће;
  • узраст испод 12 година;
  • дојење;
  • негативна реакција на ацетилсалицилна киселина и други НСАИДсу анамнеза;
  • аспирин астма;
  • крварење;
  • недостатак глукоза-6-фосфат дехидрогеназа;
  • болести оптичког нерва.

Пажљиво, лек треба користити код старијих особа, али иу случају артеријска хипертензија, хепатитис или бубрежна инсуфицијенција, хипербилирубинемија, гастритис, колитис, срчана инсуфицијенција, цироза јетре са портал хипертензија, нефротски синдром, чиреви желуца и дуоденала (укључујући у анамнеза), ентеритис, болести крви.

Нежељени ефекти

Употреба Миг 400 може довести до појаве следећих нежељених реакција:

  • ГИТ: повраћање, бол у стомаку, смањење апетит, мучнина, надутост, горушица, дијареја, констипација;
  • сензорни органи: сувоћа или иритација очију, губитак слуха, токсичне лезије оптичког нерва, звоњење или тинитус, замућени или двоструки вид, едем коњуктива и капке;
  • ЦАС: срчана инсуфицијенција, повећан артеријски притисак, тахикардија;
  • алергија: осип, ангиоедем, диспнеја, анафилактички шок, ексудативни мултиформни еритем, еозинофилија, пруритус, анафилактоидне реакције, бронхоспазам, грозница, Лиеллов синдром, ринитис;
  • промена у лабораторијским индикаторима: повећати концентрација креатинина у серуму, повећано време крварења, смањен ниво хемоглобин, пад клиренс креатинина, повећана активност јетра трансаминаза, смањење глукозе у крвни серум, смањење хематокрит;
  • респираторни систем: кратак дах, бронхоспазам;
  • ЦНС: несаница, главобоља, нервоза, психомоторна узнемиреност, депресија, халуцинације, гломазност, анксиозност, раздражљивост, сомноленце, оштећена свест;
  • уринарни систем: алергијски нефритис, акутна бубрежна инсуфицијенција, циститис, нефротски синдром, полиурија;
  • хематопоетски систем: тромбоцитопенична пурпура, анемија, леукопенија, тромбоцитопенија, агранулоцитоза.

У ријетким случајевима јавља се улцерација гастроинтестиналне слузнице, бол у устима, афтозни стоматитис, хепатитис, иритација или сувоћа усне слузокоже, улцерација слузокоже, панкреатитис, асептични менингитис.

Уз продужено коришћење лијека у високим дозама, повећава се вероватноћа улцерације гастроинтестиналне слузнице, оштећења вида и крварења.

Упутство за употребу Миг 400 (Метода и дозирање)

Лек се користи унутра. За оне који узимају таблете Миг 400, упуте за употребу кажу вам да су дозе подешене појединачно, зависно од индикација.

Обично почните узимати лек са 200 мг дневно 3-4 пута. Ако је потребно, доза се може повећати на 400 мг, које се узимају 3 пута дневно. Када се постигне терапијски ефекат, дневна доза се смањује на 600-800 мг.

Упутство за употребу Миг 400 извештава да се не може узимати дуже од недељу дана или у вишим дозама без консултовања специјалиста.

Када дисфункција бубрега, срца или јетра доза се смањује.

Прекомерна доза

Када користите лек у дозама изнад норме, абдоминални бол, повраћање, сомноленце, главобоље, метаболичка ацидоза, акутна бубрежна инсуфицијенција, брадикардија, атријална фибрилација, мучнина, инхибиција, депресија, бука у ушима, цома, обележен пад притиска, тахикардија, респираторни застој.

Ако након превеликог периода пређе мање од 60 минута, гастрична лаваге. Осим тога, приказано је алкално пиће, пријем Активни угаљ, присилна диуреза. Лечење је симптоматично.

Интеракција

Код узимања Миг 400, смањење ефекта Фуросемида и тиазидни диуретици, што се може покренути задржавањем натријума због инхибиције синтезе простагландини.

Поред тога, активна супстанца лекова може побољшати ефекат орални антикоагуланси. Њихов заједнички пријем није пожељан.

Ибупрофен такође смањује антиплателет акција ацетилсалицилна киселина и смањује ефикасност антихипертензивна препарати.

Миг 400 треба користити са опрезом у комбинацији са НСАИДс и ГЦС, јер то може довести до појаве нежељених реакција из гастроинтестиналног тракта.

Да ХИВ-инфицираних пацијенти са хемофилија комбинација ибупрофен са Зидовудин повећава ризик хематролоза.

Комбинација са Такролимус повећава вероватноћу развоја нефротоксично ефекти због инхибиције синтезе простагландини.

Под утицајем Миг 400 хипогликемија својства орална хипогликемија лекови и Инсулин амплифиед. Можда ћете морати да прилагодите дозу.

Услови продаје

Таблете се продају у апотекама без рецепта.

Услови складиштења

Температура складиштења до 30 ° Ц Лијек се мора чувати у заштићеном простору од сунца.

Датум истека

Отзиви о Миг 400

На Интернету постоје различита мишљења о овом леку. Неки прегледи извештаја Миг 400 о томе да пилуле ефикасно помажу главобоље и зубобоље, а неке да лек не даје одговарајући ефекат. Понекад постоје извештаји о нежељеним догађајима, углавном о томе кожне алергијске реакције. Осим тога, у неким рецензијама речено је да је лек ефикасно помогао да се носи са главобољом за само пола сата, али није дуго трајао.

Цена Миг 400, где купити

Цена производа у пакету од 20 комада је око 140 рубаља. Цена Миг 400 у пакету од 10 комада - 70-80 рубаља.

МИГ 400 - упутство за употребу, праве колегама и отпустити облику (таблете од 400 мг) лека за лечење главобоље, зубобоље и смањити температуру код одраслих, деце и у трудноћи. Састав

У овом чланку можете прочитати упутства за коришћење лека МИГ 400. Представљени су прегледи посетилаца сајта - потрошача овог лекова, као и мишљења медицинских стручњака о употреби МИГ 400 у њиховој пракси. Велики захтев је да активно додају своје повратне информације о леку: лек је помогао или није помогао да се отараси болест, на којој су примећене компликације и нежељени ефекти, који произвођач можда није изјавио у напомени. Аналоги МИГ 400 са постојећим структурним аналогама. Користите за лечење главобоље и зубобоље и смањују температуру код одраслих, деце, као и током трудноће и дојења. Састав препарата.

МИГ 400 - нестероидни антиинфламаторни лек (НСАИД). Ибупрофен (400 МИГ лека активни агенс) је дериват пропионске киселине, и има аналгетску, антипиретску и анти-инфламаторно дејство услед не-селективне блокаде ЦОКС-1 и ЦОКС-2, као инхибиторног ефекта на синтезу простагландина.

Аналгетски ефекат је најизраженији за инфламаторне болове. Аналгетичка активност лека не припада наркотицном типу.

Као и други НСАИДс, ибупрофен има антиагрегантну активност.

Састав

Ибупрофен + ексципијенти.

Фармакокинетика

Након ингестије, лек се добро апсорбује из дигестивног тракта. Везивање на протеине у плазми је око 99%. Полако се дистрибуира у синовијалној течности и повлачи из ње спорије него из плазме. Ибупрофен се метаболише у јетри углавном хидроксилацијом и карбоксилацијом изобутил групе. Метаболити су фармаколошки неактивни. До 90% дозе се може детектовати у урину у виду метаболита и њихових коњугата. Мање од 1% се излучује непромењено у урину иу мањој мери - са жучом.

Индикације

  • главобоља;
  • мигрена;
  • зубобоља;
  • неуралгија;
  • бол у мишићима и зглобовима;
  • менструални грчеви, фебрилни услови за прехладу и грипу.

Облици ослобађања

Таблете су прекривене поклопцем од 400 мг.

Упутство за употребу и режим дозирања

Лек се узима орално. Режим дозирања се одређује појединачно, зависно од индикација.

Одрасли и деца преко 12 година, лек је прописан, обично у почетној дози - 200 мг 3-4 пута дневно. Да би се постигао брз терапеутски ефекат, доза се може повећати на 400 мг три пута дневно. Када се постигне терапијски ефекат, дневна доза се смањује на 600-800 мг.

Лек не треба узимати више од 7 дана или у већим дозама. Ако је потребно узети дуже или у већим дозама, потребна је консултација лекара.

Нежељени ефекат

  • абдоминални бол;
  • мучнина, повраћање;
  • горушица;
  • погоршање апетита;
  • дијареја;
  • надутост;
  • констипација;
  • улцерација гастроинтестиналне слузокоже, која је у неким случајевима компликована перфорацијом и крварењем;
  • иритација или сувоћа усне слузокоже;
  • бол у устима;
  • улцерација слузнице гингиве;
  • афтозни стоматитис;
  • кратак дах;
  • бронхоспазам;
  • губитак слуха;
  • звоњење или бука у ушима;
  • токсично оштећење оптичког живца;
  • замућени вид или двоструки вид;
  • едем коњуктива и капака (алергијска генеза);
  • главобоља;
  • вртоглавица;
  • несаница;
  • анксиозност;
  • нервоза и раздражљивости;
  • психомоторна узнемиреност;
  • поспаност;
  • депресија;
  • конфузија свести;
  • халуцинације;
  • асептични менингитис (чешће код пацијената са аутоимуним болестима);
  • срчана инсуфицијенција;
  • тахикардија;
  • повећан крвни притисак;
  • акутна бубрежна инсуфицијенција;
  • нефротски синдром (едем);
  • кожни осип (обично еритемски или уртикарија);
  • свраб;
  • ангиоедем;
  • анафилактоидне реакције;
  • анафилактички шок;
  • бронхоспазам;
  • грозница;
  • мултиформни ексудативни еритем (укључујући Стевенс-Јохнсонов синдром);
  • токсична епидермална некролиза (Лиеллов синдром);
  • еозинофилија;
  • алергијски ринитис;
  • анемија (укључујући хемолитичку, апластичну), тромбоцитопенију и тромбоцитопенску пурпуру, агранулоцитозу, леукопенију;
  • смањење концентрације глукозе у серуму.

Контраиндикације

  • ерозивне и улцеративне болести органа: гастроинтестинални тракт (укључујући чир на желуцу и дуоденални чир у фази погоршања, Црохнова болест, ЊЦ);
  • "аспирин триада";
  • хемофилија и други поремећаји стрјевања крви (укључујући хипокалагију), хеморагијску дијетезу;
  • крварење различитих етиологија;
  • недостатак глукоза-6-фосфат дехидрогеназе;
  • болести оптичког нерва;
  • трудноћа;
  • период лактације;
  • деца до 12 година;
  • преосјетљивост на компоненте лијека;
  • Преосетљивост на ацетилсалицилно киселину или друге НСАИД у анамнези.

Примена у трудноћи и лактацији

Нису доступне адекватне и строго контролисане студије о сигурности употребе МИГ 400 током трудноће. Лек је контраиндикован за употребу у трудноћи и лактацији (дојење).

Употреба ибупрофена може негативно утицати на женску плодност и не препоручује се женама које планирају трудноћу.

Посебна упутства

Ако постоје знаци крварења из гастроинтестиналног тракта, МИГ 400 треба одбацити.

Ибупрофен може прикрити објективне и субјективне симптоме, тако да лек треба примењивати са опрезом код пацијената са заразним болестима.

Појава бронхоспазма је могућа код пацијената који болују од бронхијалне астме или алергијских реакција у анамнези или у садашњости.

Нежељени ефекти се могу смањити употребом лека у најнижој ефикасној дози. Уз продужено коришћење аналгетика, постоји ризик од развоја аналгетичке нефропатије.

Пацијенти који пријављују оштећење вида са терапијом ибупрофеном требају престати лечење и бити подвргнути офталмичком прегледу.

Ибупрофен може повећати активност хепатичних ензима.

Током лечења потребно је пратити слику периферне крви и функционалног стања јетре и бубрега.

Када су симптоми гастропатија показује пажљиво праћење, укључујући и одржавање Езофагогастродуоденоскопија, тест крви са хемоглобина, хематокрита, фекалне окултно крварење.

Да би се спречио развој НСАИД-гастропатије, препоручује се МИГ 400 да се комбинује са препаратима простагландина Е (мисопростола).

Ако је неопходно одредити 17-кетостероиде, лек треба прекинути 48 сати пре испитивања.

Током периода лечења, етанол (алкохол) се не препоручује.

Утицај на способност управљања возилом и управљање механизмима

Пацијенти треба да се уздрже од свих активности које захтевају повећану пажњу и брзину психомоторних реакција.

Интеракције лекова

Могуће је смањити ефикасност фуросемида и тиазидних диуретика због кашњења натријума који је повезан са инхибицијом синтезе простагландина у бубрезима.

Ибупрофен може побољшати ефекат оралних антикоагуланса (истовремена употреба се не препоручује).

Са истовремена примена са аспирином МИГ 400 смањује антитромбоцитна ефекат (евентуално повећана учесталост акутне коронарне инсуфицијенције код пацијената који примају као средства против згрушавања ацетилсалицилна киселина, ниске дозе).

Ибупрофен може смањити ефикасност антихипертензивних лекова.

У литератури су описани појединачни случајеви повећања концентрације дигоксина, фенитоина и литијума уз истовремену примјену ибупрофена у плазми.

Ибупрофен, као и остали НСАИЛс, треба користити опрезно у комбинацији са ацетилсалицилном киселином или другим НСАИДс и ГЦС јер ово повећава ризик од штетних ефеката лијека на гастроинтестинални тракт.

МИГ 400 може повећати концентрацију метотрексата у плазми.

Комбинована терапија са зидовудином и ибупрофеном може повећати ризик од хематропа и хематома код ХИВ инфицираних пацијената са хемофилијом.

Комбинована употреба ибупрофена и такролимуса може повећати ризик од развоја нефротоксичних ефеката услед смањене синтезе простагландина у бубрезима.

Ибупрофен побољшава хипогликемични ефекат оралних хипогликемичних средстава и инсулина; можда ће бити потребно прилагодити дози.

Аналоги МИГ 400

Структурни аналоги за активну супстанцу:

  • Адвил Ликуви-Јелс;
  • Адванце;
  • АртхроЦам;
  • Бонифен;
  • Бруфен;
  • Бруфен ретард;
  • Бурана;
  • Деблоцк;
  • Дечји Мотрин;
  • Долгит;
  • Ибупром;
  • Ибупром Мак;
  • Ибупром Спринт Цапс;
  • Ибупрофен;
  • Ибусан;
  • Ибутоп гел;
  • Ибуфен;
  • Ипрене;
  • МИГ 200;
  • Нурофен;
  • Нурофен за дјецу;
  • Нурофен форт;
  • Педее;
  • Солпафлек;
  • Фаспик.

Таблете из главобоље "МИГ"

Главобоља је најчешћи и веома непријатан симптом који је узнемирен или наставља да мучи све људе на планети. Може започети изненада, тиме нарушити радни дан или дуго очекивани одмор, чак и за апсолутно здраву особу. Етиолошки фактори који доводе до главобоље су многи, али у већини случајева то претходи замор или озбиљан стрес. У таквим случајевима, људи започињу потрагу за било којим средствима за брзо олакшавање болова - ефикасно и нетоксично. Једна од њих су таблете "МИГ" - лек са одличним аналгетским ефектом.

Лек је потпуно безбедан и добро ради свој посао, може га користити одрасли, као и деца од 12 година. Пре него што узмете пилулу из главобоље, није сувишно да сазнате о свим особинама и принципима лека.

Састав

Главни активни састојак, који такође обезбеђује таблете "МИГ" аналгетски ефекат - ибупрофен. Једна таблета нестлед Тхин Схелл сем ибупрофен може идентификовати број додатних супстанци: кукурузни скроб, колоидни безводни силицијум диоксида, натријум скроб гликолат (тип А), магнезијум стеарат.

Принцип рада

Ибупрофен је типичан представник групе нестероидних антиинфламаторних супстанци. Деловање ове компоненте заснива се на блокирању ензима, који учествују у развоју запаљенских процеса и свим негативним знацима упале: болести, хипертермије тијела. Поред тога, одређује се огроман ефекат на систем коагулације крви.

Ефекат анестезије после узимања лекова почиње да се посматра у присуству болова код особе различитих етиологија, али највећа ефикасност повезана са боловима који су настали услед запаљења. За своје функције и састав, лек припада не-опојним аналгетицима.

Индикације за употребу

"МИГ" таблете су означене за употребу у једној од следећих стања:

  • Тешки напад главобоље.
  • Компликације изазване вирусном болести.
  • Повреде усне слузокоже.
  • Бол у зглобовима.
  • Цхиллс.
  • Зубобоља.
  • Бол неуролошке природе.

Ово су најчешћи симптоми када се користи МИГ. Терапијски ефекат узимања лека је последица дејства идеално одабраног састава и главне супстанце - ибупрофена.

Контраиндикације

Таблете "МИГ", поред великог броја предности, имају и бројне клиничке контраиндикације, које су следеће:

  • Присуство у анамнези чир на желуцу или дванаест дуоденум.
  • Крварење које је настало из било ког разлога.
  • Проблеми са коагулабилношћу крви.
  • Патологије оптичког нерва.
  • Период трудноће или дојења.
  • Присуство преосетљивости на одређене компоненте лекова.

У педијатријској пракси, пилуле се прописују за дјецу од 12 година и више. Лек треба користити са изузетним опрезом, како је наведено у упутствима, ако пацијент има следеће патологије:

  • Случај срца.
  • Људи напредног узраста.
  • Цироза јетре.
  • Висок крвни притисак.
  • Болести гастроинтестиналног тракта.
  • Присутне болести крви.

Упутства за употребу

Таблете треба узимати усмено. Режим броја и учесталости пријема одређује лекар, узимајући у обзир индикације и особине тела пацијента.

Сви људи старији од 12 година добијају лекарску наредбу, у којој се наводи следећа шема - 200 милиграма лекова 3-4 пута дневно. Да би се постигао бржи почетак ефекта, доза се може повећати на 400 милиграма 3 пута дневно.

Лек се не препоручује пити више од 7 дана, или у дозама које премашују препоручене инструкције или лекар који присјећа. Ако вам је потребан дужи третман, морате се консултовати са специјалистом. Пацијенти са патологијама бубрега или јетре треба узимати умањене дозе.

Аналоги препарата "МИГ"

Следећи лекови су аналоги лека за активну компоненту: Адвил, Ибупрофен, Нурофен, Ибупром, Бонифен, Фаспик итд. Аналоги који имају исти механизам деловања укључују: артросилениум, артрум, налгезин, фламак, кетонал итд.

Мама 400

Упутства за употребу:

Миг 400 је нестероидни антиинфламаторни лек који се користи за симптоматско лијечење фебрилних стања грипа и прехладе, као и за смањење болова различитих етиологија.

Фармаколошка дејства Миг 400

Ибупрофен 400, који је део Миг 400, је дериват пропионске киселине, која има антипиретичке, аналгетичке и антиинфламаторне ефекте. Такође, као и други нестероидни антиинфламаторни лекови, има антиагрегантну активност.

Аналгетички ефекат активне компоненте Миг 400 најизраженији је за болове које су запаљене. У овом случају, аналгетичко својство лека није везано за наркотични тип.

Производ: Миг 400

Миг 400 је произведен у облику овалних таблета са двостраним ризиком и утиснутим "Е", у мехурићима од 10 комада.

Миг 400 (1 таблета) садржи ибупрофен 400 мг. Поред активног састојка, Микт 400 садржи помоћне супстанце: силицијум колоидни диоксид, натријум карбоксиметил скроб (тип А), кукурузни скроб, магнезијум стеарат.

Аналоги Миг 400

Аналоги Миг 400 на активној компоненти су лекови Адвил, Бонифен, Бурана, Ибупром, Деблоцк, Ибуфен, Нурофен, Солпафлек и Фаспик.

Би аналога Миг 400 Механизам деловања обухватају следеће лекове: Артрозилен, Артрум, Брустан, напроксен, Ибуклин, Кетонал, Дексалгин, кетопрофен, Бонифен, Вимово, Ракстан-Сановел, Фламакс и НЕКСТ.

Индикације за употребу Миг 400

Лекови Миг 400, према упутствима, прописани су за симптоматски третман:

  • Мигрена;
  • Главобоља;
  • Неуралгиа;
  • Зубобоља;
  • Менструални бол;
  • Бол у мишићима и зглобовима;
  • Грозни услови за грипо и прехладу.

Контраиндикације

Миг 400 има бројне контраиндикације. Лекови се не могу користити када:

  • "Аспирин триада";
  • Болести ерозионог улкуса, укључујући чир на пептици и дуоденални чир и Кронову болест;
  • Крвављење различитих етиологија;
  • Хемофилија и други поремећаји стрјевања крви, укључујући хипокалагију;
  • Болести оптичког нерва;
  • Трудноћа и током дојења;
  • Недостатак глукоза-6-фосфат дехидрогеназе;
  • Преосетљивост у анамнези на нестероидне антиинфламаторне лекове и ацетилсалицилна киселина;
  • Преосетљивост на компоненте које чине Миг 400.

У педијатрији, Миг 400 таблете се могу узимати од дванаест година.

Миг 400, према упутствима, треба узети опрезно:

  • На позадини срчане инсуфицијенције;
  • Код старијих;
  • На позадини цирозе јетре са порталском хипертензијом;
  • Са артеријском хипертензијом;
  • Са нефротским синдромом;
  • Са гастритисом, ентеритисом и колитисом;
  • Против јетре и бубрежне инсуфицијенције;
  • Са пептичким улкусом желуца и дуоденума;
  • На позадини хипербилирубинемије;
  • На позадини крвних обољења непознате етиологије.

Примена Миг 400

Иницијална доза Мед Миг 400, према инструкцијама, за одрасле и децу испод дванаест година је 800 мг, подијељена у једнаке дозе за 3-4 дозе.

У неким случајевима, могуће је повећање дневне дозе до три таблете Миг 400, али треба га смањити на уобичајене након смањења симптома.

У супротности са кршењем бубрега, срца или јетре, доза Миг 400, према упутствима, треба смањити.

Према упутствима, таблете Миг 400 не треба узимати дуже од седам дана, као и при повишеним дозама, јер то може довести до превеликог зрачења које се манифестује као:

  • Главобоља;
  • Бол у стомаку;
  • Акутна инсуфицијенција бубрега;
  • Буке у ушима;
  • Повраћање и мучнина;
  • Брадикардија;
  • Метаболичка ацидоза;
  • Поспаност и ретардација;
  • Заустављање дисања;
  • Депресија;
  • Смањење крвног притиска;
  • Цома;
  • Атријална фибрилација;
  • Тахикардија.

Интеракције лекова

Ефикасност тиазидних диуретика и фуросемида може се смањити истовременом примјеном са Миг 400, који је повезан са задржавањем натријума.

Не препоручује се заједничко коришћење ибупрофена, који је део Миг 400, са оралним антикоагулантима и ацетилсалицилном киселином.

Поред тога, Миг 400 може смањити ефикасност антихипертензивних лекова.

Ризик од развоја нефротоксичних дејстава повећава се комбинованом терапијом Миг 400 са такролимусом.

Нежељени ефекти

Као и други нестероидни антиинфламаторни лекови, Миг 400 таблете могу проузроковати оштећења различитих система тела.

Поремећаји дигестивног система могу се манифестовати различитим симптомима, међу којима је највероватнији развој повраћања, абдоминални бол, надутост, мучнина, згага, дијареја, констипација. У ретким случајевима, може се уочити улцерација гастроинтестиналне слузокожице, компликована крварењем и перфорацијом. Ако у гастроинтестиналном тракту постоје знаци крварења, Миг 400 треба одбацити. Осим тога, поремећаји се могу манифестовати као:

  • Бол у устима;
  • Панкреатитис;
  • Иритација или сувоћа усне слузокоже;
  • Апхтхоус стоматитис;
  • Улцерација слузнице гингиве;
  • Хепатитис.

Поремећаји нервног система приликом узимања Миг 400 таблета најчешће се манифестују као:

  • Главобоља;
  • Нервоза и раздражљивости;
  • Инсомниа;
  • Вртоглавица;
  • Психомоторна агитација;
  • Анксиозност;
  • Депресија;
  • Поспаност;
  • Халуцинације;
  • Занемареност свести.

Поремећајима других система тела током терапије лековима Миг 400, према упутствима, су:

  • Бронхоспазам и диспнеја (респираторни систем);
  • Тахикардија, срчана инсуфицијенција, повишен крвни притисак (кардиоваскуларни систем);
  • Токсична лезија оптичког нерва, губитак слуха, замућени вид или двоструки вид, звоњење или трепетање у ушима (чула);
  • Анемија, агранулоцитоза, тромбоцитопенија и тромбоцитопенична пурпура (систем хематопоезе);
  • Алергијски нефритис, акутна бубрежна инсуфицијенција, полиурија, нефротични синдром, циститис (уринарни систем).

Продужена употреба Миг 400 таблета у високим дозама повећава ризик од крварења (гастроинтестиналне, материце, гингивалне, хемороиде) и оштећења вида.

У поређењу са терапијом са Мед. Миг 400, највероватније су алергијске реакције:

  • Бронхоспазам или диспнеја;
  • Едема Куинцке;
  • Еозинофилија;
  • Осип коже и свраб;
  • Мулти-облик ексудативног еритема;
  • Анафилактички шок;
  • Анафилактоидне реакције;
  • Грозница;
  • Токсична епидермална некролиза;
  • Алергијски ринитис.

Услови складиштења

Миг 400 се односи на нестероидне антиинфламаторне лекове за одсуство без рецепта са роком трајања од 36 месеци, у зависности од стандардних услова складиштења (при температурама до 30 ° Ц).

Информације о припреми су генерализоване, обезбеђене у информативне сврхе и не замењују службено упутство. Самотретање је опасно за здравље!

Миг 400: упутство за употребу

Састав

Активна супстанца лекова је ибупрофен. Једна обложена таблета садржи:

Кукурузни скроб, безводни колоидни силицијум диоксид, натријум скроб гликолат (тип А), магнезијум стеарат

Хипромелоза, макрогол 4000, повидон К 30, титаниум диоксид (Е 171)

Опис

Обложене таблете од белог до готово белог, са зарезом за поделу са обе стране. На горњој страни налазе се две ослањања "Е", које се налазе на обе стране изреза.

Индикације за употребу

МИГ® је антиинфламаторни и аналгетички лек (нестероидни антиинфламаторни лек, НГ1ВП), који има антипиретички ефекат.

За МИГ® се користи

симптоматски третман

бол од благе до умерене тежине

додатно за 200 мг ибупрофена (1/2 таблете) грознице.

Контраиндикације

са повећаном осетљивошћу на ибупрофен или било који од састојака лека;

ако у прошлости, након узимања ацетилсалицилне киселине или других нестероидних антиинфламаторних лекова, имали сте алергијске реакције, као што су:

- едем носне слузнице

- реакције на кожи (црвенило, осип, итд.);

у случајевима хемопоезе непознатог порекла; ако постоје или у прошлости понављајуће чиреве желуца или дуоденума (пептични чир) или крварење (две или више одвојених епизода потврдјених чира на пептици или крварења);

са прошлим гастроинтестиналним крварењем или перфорацијом чира повезане са нестероидним антиинфламаторним лековима претходно прописаним;

са церебралном хеморагијом (цереброваскуларно крварење) или другим крварењем тренутно доступним;

Ризик од гастроинтестиналног крварења, улцерације или перфорације се повећава са повећањем дозе НСАИЛ код пацијената са историјом чира, посебно компликован крварење или перфорација (видети. Поглавље 2 "Не узимајте лек МИГ®"), као и код старијих пацијената. Лечење ових пацијената треба да започне са најмању могућу дозу.

За ове пацијенте, и пацијентима који захтевају истовремену терапију ниске дозе ацетилсалицилне киселине (АСА) или другим лековима који повећавају ризик од поремећаја гастроинтестиналног тракта, размотрити кориштење комбинованој терапији са средствима која имају заштитни ефекат (нпр мисопростол или инхибитори протонске пумпе).

Пацијенти, поготово они старији, који имају историју било је пропратних ефеката од гастроинтестиналног тракта са Торонс треба да пријаве било какве неуобичајене симптоме који се односе на пробавни систем (нарочито гастроинтестиналног крварења) нарочито у почетним фазама лечења.

Уз истовремену примену лекова који могу повећати ризик од улкуса или крварења, треба бити веома пажљив. Ови лекови укључују кортикостероиде, орални антикоагуланси као што је варфарин, селективни инхибитор поновног преузимања серотонина користи за лечење депресије или средства против згрушавања, као што је ацетилсалицилна киселина (видети одељак 2. "Примање друге дроге").

У случају гастроинтестиналног крварења или улкуса са МИГ®, лек треба прекинути.

Нестероидни антиинфламаторни лекови треба примењивати са опрезом код пацијената са обољењима гастроинтестиналног историје чињеница (улцеративни колитис, Кронова болест), јер њихово стање може погоршати (види. Поглавље 4 "могућих нежељених ефеката").

Ефекти на кардиоваскуларни систем

Средства попут МИГ® могу повећати ризик од развоја срчаног удара (инфаркта миокарда) или можданог удара. Ризик од развоја било каквих компликација повећава се због повећања дозе и трајања терапије овом лијеком. Не премашите препоручену дози и трајање терапије (највише 4 дана).

Ако имате неконтролисаном хипертензијом, конгестивне срчане инсуфицијенције, исхемијске болести срца, болести периферних артеријске и / или цереброваскуларне болести, треба да се обратите у вези третмана са овим лековима са својим лекаром или фармације радника. Исти пажљива процена треба да буде спроведена пре него што дугорочно лечење, или ако имате срчане болести, ако сте имали мождани удар или ако осећате да сте под ризиком од тих болести (на пример, ако имате висок крвни притисак, дијабетес, висок ниво холестерола или ако сте пушач).

Постоје извештаји да је у врло ријетким случајевима употреба НСАИЛс повезана са развојем озбиљних реакција коже са црвенилом и формирањем.

На првом појављивању кожних осипа, лезија слузокоже или других знакова преосетљивости, зауставите употребу МИГ®-а и консултујте лекара.

- Код одређених аутоимунских болести (системски еритематозни лупус и мешовите колагенозе), МИГ® се може користити само након темељите процене односа користи / ризик. Постоји повећан ризик од неинфективних симптома упале шкољка мозга (асептични менингитис) (види одељак 4).

Потребан је нарочито темељан медицински надзор:

са повредама гастроинтестиналног тракта или у присуству анамнезе хроничних инфламаторних болести црева (улцерозни колитис, Црохнова болест); код високог артеријског притиска или срчане инсуфицијенције;

са кршењем функције бубрега (зато што пацијенти са постојећим бубрежним обољењима могу развити акутну бубрежну дисфункцију)

код кршења функције јетре; са дехидратацијом;

одмах након опсежних хируршких интервенција; на алергијама (на пример, реакције коже на друге лекове, астму, алергије полена), хронични едем назозне слузнице или хроничне респираторне болести, уз њихову сужњу;

- Веома ретко, када се користи МИГ® препарат, могу се развити тешке реакције преосетљивости (на пример, анафилактички шок). Када постоје први знаци реакција преосетљивости након узимања МИГ®, лечење треба одмах зауставити.

- Ибупрофен, активна супстанца препарата МИГ®, може привремено супресити функцију тромбоцита (агрегација тромбоцита). У том смислу, неопходно је успоставити пажљив медицински надзор пацијената са поремећајима крварења.

- Истовремена употреба лекова који садрже ибупрофен могу супратити анти-коагулантни ефекат малих доза ацетилсалицилне киселине (спречавајући настанак крвних угрушака). У овом случају, лек који садржи ибупрофен треба узимати само онако како је прописао лекар.

Ако истовремено узимате средства која смањују крварење крви или смањују шећер у крви, ви као мјеродавац треба пратити крварење крви или шећер у крви.

Неопходно је обавијестити лијечника или фармацеута о пријему других лијекова, укључујући лекове без рецепта, сада или у скоријој прошлости.

На деловање ибупрофена могу утицати одређени лекови који су антикоагуланси (анти-агонистички лекови), као што су ацетилсалицилна киселина / аспирин, варфарин, тиклопидин; неки лекови за смањење крвног притиска (АЦЕ инхибитори, као што су каптоприл, бета блокатори, антагонисти ангиотензина ИИ), као и други лекови. Заузврат, и ибупрофен такође може имати ефекат на дејство ових лекова. Због тога, пре него што истовремено узимате ибупрофен са другим лековима, обратите се лекару.

Ефекат активних састојака или групе лекова описаних у наставку може се променити уз истовремену примену са МИГ® препаратом.

Облик издавања

Узорци, направљени од непрозирног ПВЦ фолије и алуминијумске фолије, покривени пергамином. Блистерс се пакују у склопиве кутије од 10 и 20 таблета, обложене гранатом.

Услови складиштења

Чувајте ван домашаја деце.

Овај лек не захтева посебне услове складиштења.

Датум истека

Датум истека истиче последњег дана наведеног месеца.

Лијек за главобољу МИГ

Скоро свака особа сусреће главобоље. Могу се јавити из разних разлога: умор, стрес, грип, АРВИ, проблеми са крвним судовима, итд. Често често болни синдроми боли помажу пацијентима да се отарасе аналгетици. У ланцу љекарне постоји их доста, а избор лекова остаје за купце.

Релативно се недавно појавио у продаји дроге Миг од главобоље. Брзо ослобађа особу од непријатних симптома и доноси радост живота и стварно се сматра ефикасним и сигурним. Како овај аналгетик ради, постоје ли контраиндикације, и који могући нежељени ефекти су примећени код пацијената?

Механизам дјеловања

Миг, олакшавајућу главобољу, односе се на нестероидне антиинфламаторне лекове, чији се ефекат штеди од стране једног сата након гутања. Активна компонента лека је ибупрофен. То је дериват пропионске киселине. Његов механизам дјеловања повезан је са инхибицијом циклооксигеназе, што доводи до супресије синтезе простагландина и супресије агрегације тромбоцита.

  • Аналгетичка својства која олакшавају или ублажавају бол.
  • Антипиретик, смањује топлоту тела.
  • Анти-инфламаторна, потискују развој инфламаторног процеса.

Брзо адсорбован у желуцу, ибупрофен се апсорбује у циркулаторни систем везивањем крвних протеина у плазми и дистрибуира се у синовијалној течности. У јетри, у току метаболизма, активна супстанца се распада и елиминише се из тела природно.

Ко је приказан

Миг ремеди има широк спектар апликација. Препоручљиво је да га преузмете са:

  • Бол у глави.
  • Мигрена.
  • Пораз периферних живаца.
  • Инфлуенза.
  • Грозница.
  • Периодични бол повезан са менструалним циклусом.
  • Зубобоља.
  • Лумбаго у мишићима и зглобовима.

Европске организације које се боре са тешким болом у глави и проучавајући њихово порекло, препоручују коришћење овог одређеног лека, јер се у пракси доказало.

Момент апликације и дозирање

Овај производ се производи само у облику таблета. Таблете имају овални облик и траку у средини, захваљујући којој се могу лако поделити на пола. Свака таблета садржи 400 мг ибупрофена.

Ако је анестезија потребно једном за пити, онда вам не треба консултовати доктора. Ако се бол поврати, повећава, спречава да живи нормалан живот, онда је узимање лекова дуго времена изузетно опасно. Овде вам је потребна медицинска помоћ и потпуна дијагноза. Ибупрофен неће ослободити основни узрок синдрома бола, већ ће елиминисати свој изразити симптом.

Према упутствима, лек за главобољу узима уста са малом количином воде. Узимање аналгетика није везано за јело. Пијан је када је потребно.

Дозвољено је узимање пилуле:

  • 400 мг три пута дневно за тешке услове.
  • 200 мг три пута дневно са синдромом умјереног бола.

Један пријем - не више од 1 таблета. Многи пацијенти не знају када можете узети другу пилулу ако сте пропустили време следећег састанка и верујете да бисте требали пити две таблете одједном. Ово се не може учинити. Друга таблета је дозвољена да узима не пре 4 сата након првог. Ако је пријем промашен, треба пити 1 таблету, а након 4 сата - други.

Важно! Овај аналгетик не сме се користити максимално до недељу дана без консултовања са лекаром.

Контраиндикације

Листа патологија у којима је забрањено применити Миг обухвата:

  • Ерозивне и улцеративне болести пробавног тракта.
  • Аспиринска бронхијална астма.
  • Поремећаји стрјевања крви.
  • Унутрашње крварење било ког порекла.
  • Хеморагијска диатеза.

Лек се не узима индивидуалном нетолеранцијом активне супстанце која је укључена у његов састав. Деца млађа од 12 година нису именована.

Нежељени ефекти и предозирање

Ако не пратите упутства и не узимају у обзир карактеристике узимања лека, може доћи до превеликог и нежељеног дејства. Од означених нежељених реакција примећено је:

  • Поремећаји дигестије: констипација, повраћање, згага, дијареја, надутост, мучнина.
  • Дуплирање вида, сухих очију, отицање коњунктива.
  • Повећан крвни притисак, тахикардија, вртоглавица.
  • Поремећаји спавања, раздражљивост, нервоза, анксиозност.
  • Краткоћа даха, бронхоспазам.
  • Промена састава крви.
  • Кршење јетре и бубрега.

Са продуженом употребом препарата на максималне произвођача дозне упозорава на болести оптичког нерва, појави разних крварења болести црева, улцеративни стоматитис, хепатитис лека, панкреатитис, вирусног менингитиса.

Током присилног дуготрајног терапијског третмана, специјалиста нужно контролише састав крви пацијента како би проучио дејство лека на тело и временом како би спречио развој озбиљних компликација.

Симптоми предозирања укључују:

  • Стални бол у стомаку.
  • Главобоље.
  • Стална летаргија, губитак снаге.
  • Мучнина, повраћање, вртоглавица.
  • Ацидоза.
  • Брадикардија.
  • Инхибиција.
  • Депресивно стање.
  • Звоно звона.
  • Изражено смањење крвног притиска.
  • Тахикардија, аритмија.

У случају симптома анксиозности и предозирања, жртва треба опрати стомаком, уз алкално пијење и адсорбенте.

Функције апликације

Миг је снажан аналгетик који се не може узимати:

  • Орални антикоагуланти - лек може побољшати свој ефекат.
  • Тиазидни диуретици, који могу изазвати задржавање натријума због потискивања производње простагландина.
  • Антихипертензивни лекови, чији ефекат је побољшан заједничким пријемом.
  • Остали лијекови група нестероидних антиинфламаторних лијекова и глукокортикостероида, што значајно повећава ризик од нежељених реакција.

Врло пажљиво се поставља тренутак:

  • Старе особе старије од 75 година због поремећене функције јетре и бубрега, што додатно оптерећује уклањање ибупрофена.
  • Са дијабетесом. Након узимања, повећавају се хипогликемијска својства инсулина, тако да пацијенти морају временом прилагодити дози.
  • Пацијенти са болестима бубрега, срца и јетре. Само лекар бира дозу. Обично не прелази 200 мг три пута дневно у тешким условима.
  • Трудница за рану гестацију. Употребу лека строго контролише лекар и прописује се у екстремним случајевима.
  • Када се лактирају због способности ибупрофена да продре у млеко. Ако требате узимати болове, онда млеко треба декантирати у року од 4 сата након узимања пилуле. Ако третман са лекаром траје дужи период, онда се дојење суспендује.
  • Код високог крвног притиска. Пацијенти са хипертензијом требају узимати овај лек за болове само уз дозволу доктора, дати антихипертензивне лекове које морају стално узимати. У овом случају, пацијент треба редовно мерити притисак и контролну телесну тежину. Ако постоје проблеми са видом или другим непријатним симптомима, третман Миг се зауставља и замени другим, мање опасним лијековима.

Приликом употребе лека у високим дозама може доћи до поспаности, инхибиције и оштећења концентрације. Стога, прије краја терапије, потребно је уздржати се од вожње возила и обављања посла који захтијевају брзу психомоторну реакцију.

Алкохол и Миг се не могу комбиновати. Компатибилност ибупрофена са етанолом није само опасно, већ штетно по здравље. Главни шок за себе узима гастроинтестинални тракт. Чак и појединачна доза "шминкавог" коктела може изазвати улцерозно запаљење на слузокожи. Ниједан мање опасан је један од најважнијих органа - јетре, која се дуго времена мора вратити након оваквих експеримената.

Аналоги

Слично у механизму деловања и активне супстанце са Миг-ом су:

  • Адвил. Препоручује се за бурситис, артритис, мијалгију, радикулитис, пост-трауматска упала. Произведен је у пелете, таблете, сирупу, суспензији.
  • Ибупрофен. Примијењен са проту, деформисањем остеоартритиса, болестима ЕНТ органа, реуматоидним артритисом. Произведен је у пилулама, сирупу, таблетама, суспензијама.
  • Нурофен. Олакује болове код реуматских болести, лезије периферног нервног система, грознице изазване инфективним и инфламаторним обољењима. Користи се за лечење мигрене, вртоглавице и главобоље, који су толико интензивни да жртва не може да изађе из кревета већ неколико дана. Произведен је у пелете, облику таблета, сирупе, суспензије.
  • Ибупром. Промовише смањење температуре, има антиекудативни ефекат. Произведено у таблетама и меким желатинским капсулама.
  • Бонифен. Користи се за болести мускулоскелетног система, миалгију, артралгију, неуралгичну амиотрофију, тендовагинитис, онколошке патологије. Произведен је у капима, суспензија, капсула, сирупа.
  • Фаспик. Користи се за грозницу и синдром болова различитог поријекла. Доступан у облику таблета и гранулама.

Према прегледима пацијената, Миг су ефикасне пилуле које се могу носити са разним боловима. Али много тога зависи од индивидуалних карактеристика тела. Ако једна особа нема главобољу након 10 минута након узимања лека, онда други лек не помаже у ублажавању напада мигрене чак и при максималној дози. Експерти тврде да се овај алат може користити кратко време и боље је да се консултује са лекаром пре лечења.