Мама 400

Опис је тренутно укључен 11.04.2015

  • Латинско име: МИГ 400
  • АТКС код: М01АЕ01
  • Активни састојак: Ибупрофенум (Ибупрофенум)
  • Произвођач: Берлин-Цхемие / Менарини (Немачка), Група А.Менарини фармацеутске индустрије (Италија)

Састав

Додатни састојци су силицијум колоидни диоксид, кукурузни скроб, натријум карбоксиметил скроб, магнезијум стеарат.

Коверат укључује хипромелозу, повидон К30, титанијум диоксид, макрогол 4000.

Облик издавања

Лек се продаје у облику таблета, који су покривени гранатом.

Фармаколошка акција

Лек је нестероидни антиинфламаторни лек.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Миг 400 таблете садрже ибупрофен, што је аналгетик, поседују антипиретична и антиинфламаторна својства. Она неселективно инхибира ЦОКС-1 и ЦОКС-2, као и синтезу простагландини.

Аналгетик особине лека су најизраженије за инфламаторне болове. Аналгетски ефекат се не односи на наркотични тип.

Након узимања таблета унутар лијека добро се апсорбује из дигестивног тракта. Максимална концентрација активног састојка у плазми се достигне приближно 120 минута након узимања таблета у дозама од 400 мг.

Веза са протеинима крвна плазма на 99%. Активна компонента се полако дистрибуира синовијална течност. Биотрансформише се у јетри карбоксилацијом и хидроксилацијом изобутилне групе. Формирани фармаколошки неактивни метаболити.

Полуживот плазме је 2-3 сата. У форми метаболити и њихова коњугати излучује се урином. Мали део лека се излучује непромењеном у урину и жучи.

Индикације за употребу

Лијек је назначен за употребу када:

Ако је потребно, сазнајте шта ће таблети Миг 400 помоћи у сваком случају, препоручљиво је да се обратите лекару.

Контраиндикације

Овај лек је забрањен за употребу када:

  • хеморагијска диатеза;
  • преосјетљивост на компоненте лијека;
  • ерозивне и улцеративне лезије ГИТ;
  • хемофилија и друге повреде коагулабилност крви;
  • трудноће;
  • узраст испод 12 година;
  • дојење;
  • негативна реакција на ацетилсалицилна киселина и други НСАИДсу анамнеза;
  • аспирин астма;
  • крварење;
  • недостатак глукоза-6-фосфат дехидрогеназа;
  • болести оптичког нерва.

Пажљиво, лек треба користити код старијих особа, али иу случају артеријска хипертензија, хепатитис или бубрежна инсуфицијенција, хипербилирубинемија, гастритис, колитис, срчана инсуфицијенција, цироза јетре са портал хипертензија, нефротски синдром, чиреви желуца и дуоденала (укључујући у анамнеза), ентеритис, болести крви.

Нежељени ефекти

Употреба Миг 400 може довести до појаве следећих нежељених реакција:

  • ГИТ: повраћање, бол у стомаку, смањење апетит, мучнина, надутост, горушица, дијареја, констипација;
  • сензорни органи: сувоћа или иритација очију, губитак слуха, токсичне лезије оптичког нерва, звоњење или тинитус, замућени или двоструки вид, едем коњуктива и капке;
  • ЦАС: срчана инсуфицијенција, повећан артеријски притисак, тахикардија;
  • алергија: осип, ангиоедем, диспнеја, анафилактички шок, ексудативни мултиформни еритем, еозинофилија, пруритус, анафилактоидне реакције, бронхоспазам, грозница, Лиеллов синдром, ринитис;
  • промена у лабораторијским индикаторима: повећати концентрација креатинина у серуму, повећано време крварења, смањен ниво хемоглобин, пад клиренс креатинина, повећана активност јетра трансаминаза, смањење глукозе у крвни серум, смањење хематокрит;
  • респираторни систем: кратак дах, бронхоспазам;
  • ЦНС: несаница, главобоља, нервоза, психомоторна узнемиреност, депресија, халуцинације, гломазност, анксиозност, раздражљивост, сомноленце, оштећена свест;
  • уринарни систем: алергијски нефритис, акутна бубрежна инсуфицијенција, циститис, нефротски синдром, полиурија;
  • хематопоетски систем: тромбоцитопенична пурпура, анемија, леукопенија, тромбоцитопенија, агранулоцитоза.

У ријетким случајевима јавља се улцерација гастроинтестиналне слузнице, бол у устима, афтозни стоматитис, хепатитис, иритација или сувоћа усне слузокоже, улцерација слузокоже, панкреатитис, асептични менингитис.

Уз продужено коришћење лијека у високим дозама, повећава се вероватноћа улцерације гастроинтестиналне слузнице, оштећења вида и крварења.

Упутство за употребу Миг 400 (Метода и дозирање)

Лек се користи унутра. За оне који узимају таблете Миг 400, упуте за употребу кажу вам да су дозе подешене појединачно, зависно од индикација.

Обично почните узимати лек са 200 мг дневно 3-4 пута. Ако је потребно, доза се може повећати на 400 мг, које се узимају 3 пута дневно. Када се постигне терапијски ефекат, дневна доза се смањује на 600-800 мг.

Упутство за употребу Миг 400 извештава да се не може узимати дуже од недељу дана или у вишим дозама без консултовања специјалиста.

Када дисфункција бубрега, срца или јетра доза се смањује.

Прекомерна доза

Када користите лек у дозама изнад норме, абдоминални бол, повраћање, сомноленце, главобоље, метаболичка ацидоза, акутна бубрежна инсуфицијенција, брадикардија, атријална фибрилација, мучнина, инхибиција, депресија, бука у ушима, цома, обележен пад притиска, тахикардија, респираторни застој.

Ако након превеликог периода пређе мање од 60 минута, гастрична лаваге. Осим тога, приказано је алкално пиће, пријем Активни угаљ, присилна диуреза. Лечење је симптоматично.

Интеракција

Код узимања Миг 400, смањење ефекта Фуросемида и тиазидни диуретици, што се може покренути задржавањем натријума због инхибиције синтезе простагландини.

Поред тога, активна супстанца лекова може побољшати ефекат орални антикоагуланси. Њихов заједнички пријем није пожељан.

Ибупрофен такође смањује антиплателет акција ацетилсалицилна киселина и смањује ефикасност антихипертензивна препарати.

Миг 400 треба користити са опрезом у комбинацији са НСАИДс и ГЦС, јер то може довести до појаве нежељених реакција из гастроинтестиналног тракта.

Да ХИВ-инфицираних пацијенти са хемофилија комбинација ибупрофен са Зидовудин повећава ризик хематролоза.

Комбинација са Такролимус повећава вероватноћу развоја нефротоксично ефекти због инхибиције синтезе простагландини.

Под утицајем Миг 400 хипогликемија својства орална хипогликемија лекови и Инсулин амплифиед. Можда ћете морати да прилагодите дозу.

Услови продаје

Таблете се продају у апотекама без рецепта.

Услови складиштења

Температура складиштења до 30 ° Ц Лијек се мора чувати у заштићеном простору од сунца.

Датум истека

Отзиви о Миг 400

На Интернету постоје различита мишљења о овом леку. Неки прегледи извештаја Миг 400 о томе да пилуле ефикасно помажу главобоље и зубобоље, а неке да лек не даје одговарајући ефекат. Понекад постоје извештаји о нежељеним догађајима, углавном о томе кожне алергијске реакције. Осим тога, у неким рецензијама речено је да је лек ефикасно помогао да се носи са главобољом за само пола сата, али није дуго трајао.

Цена Миг 400, где купити

Цена производа у пакету од 20 комада је око 140 рубаља. Цена Миг 400 у пакету од 10 комада - 70-80 рубаља.

МИГ 400 - упутство за употребу, праве колегама и отпустити облику (таблете од 400 мг) лека за лечење главобоље, зубобоље и смањити температуру код одраслих, деце и у трудноћи. Састав

У овом чланку можете прочитати упутства за коришћење лека МИГ 400. Представљени су прегледи посетилаца сајта - потрошача овог лекова, као и мишљења медицинских стручњака о употреби МИГ 400 у њиховој пракси. Велики захтев је да активно додају своје повратне информације о леку: лек је помогао или није помогао да се отараси болест, на којој су примећене компликације и нежељени ефекти, који произвођач можда није изјавио у напомени. Аналоги МИГ 400 са постојећим структурним аналогама. Користите за лечење главобоље и зубобоље и смањују температуру код одраслих, деце, као и током трудноће и дојења. Састав препарата.

МИГ 400 - нестероидни антиинфламаторни лек (НСАИД). Ибупрофен (400 МИГ лека активни агенс) је дериват пропионске киселине, и има аналгетску, антипиретску и анти-инфламаторно дејство услед не-селективне блокаде ЦОКС-1 и ЦОКС-2, као инхибиторног ефекта на синтезу простагландина.

Аналгетски ефекат је најизраженији за инфламаторне болове. Аналгетичка активност лека не припада наркотицном типу.

Као и други НСАИДс, ибупрофен има антиагрегантну активност.

Састав

Ибупрофен + ексципијенти.

Фармакокинетика

Након ингестије, лек се добро апсорбује из дигестивног тракта. Везивање на протеине у плазми је око 99%. Полако се дистрибуира у синовијалној течности и повлачи из ње спорије него из плазме. Ибупрофен се метаболише у јетри углавном хидроксилацијом и карбоксилацијом изобутил групе. Метаболити су фармаколошки неактивни. До 90% дозе се може детектовати у урину у виду метаболита и њихових коњугата. Мање од 1% се излучује непромењено у урину иу мањој мери - са жучом.

Индикације

  • главобоља;
  • мигрена;
  • зубобоља;
  • неуралгија;
  • бол у мишићима и зглобовима;
  • менструални грчеви, фебрилни услови за прехладу и грипу.

Облици ослобађања

Таблете су прекривене поклопцем од 400 мг.

Упутство за употребу и режим дозирања

Лек се узима орално. Режим дозирања се одређује појединачно, зависно од индикација.

Одрасли и деца преко 12 година, лек је прописан, обично у почетној дози - 200 мг 3-4 пута дневно. Да би се постигао брз терапеутски ефекат, доза се може повећати на 400 мг три пута дневно. Када се постигне терапијски ефекат, дневна доза се смањује на 600-800 мг.

Лек не треба узимати више од 7 дана или у већим дозама. Ако је потребно узети дуже или у већим дозама, потребна је консултација лекара.

Нежељени ефекат

  • абдоминални бол;
  • мучнина, повраћање;
  • горушица;
  • погоршање апетита;
  • дијареја;
  • надутост;
  • констипација;
  • улцерација гастроинтестиналне слузокоже, која је у неким случајевима компликована перфорацијом и крварењем;
  • иритација или сувоћа усне слузокоже;
  • бол у устима;
  • улцерација слузнице гингиве;
  • афтозни стоматитис;
  • кратак дах;
  • бронхоспазам;
  • губитак слуха;
  • звоњење или бука у ушима;
  • токсично оштећење оптичког живца;
  • замућени вид или двоструки вид;
  • едем коњуктива и капака (алергијска генеза);
  • главобоља;
  • вртоглавица;
  • несаница;
  • анксиозност;
  • нервоза и раздражљивости;
  • психомоторна узнемиреност;
  • поспаност;
  • депресија;
  • конфузија свести;
  • халуцинације;
  • асептични менингитис (чешће код пацијената са аутоимуним болестима);
  • срчана инсуфицијенција;
  • тахикардија;
  • повећан крвни притисак;
  • акутна бубрежна инсуфицијенција;
  • нефротски синдром (едем);
  • кожни осип (обично еритемски или уртикарија);
  • свраб;
  • ангиоедем;
  • анафилактоидне реакције;
  • анафилактички шок;
  • бронхоспазам;
  • грозница;
  • мултиформни ексудативни еритем (укључујући Стевенс-Јохнсонов синдром);
  • токсична епидермална некролиза (Лиеллов синдром);
  • еозинофилија;
  • алергијски ринитис;
  • анемија (укључујући хемолитичку, апластичну), тромбоцитопенију и тромбоцитопенску пурпуру, агранулоцитозу, леукопенију;
  • смањење концентрације глукозе у серуму.

Контраиндикације

  • ерозивне и улцеративне болести органа: гастроинтестинални тракт (укључујући чир на желуцу и дуоденални чир у фази погоршања, Црохнова болест, ЊЦ);
  • "аспирин триада";
  • хемофилија и други поремећаји стрјевања крви (укључујући хипокалагију), хеморагијску дијетезу;
  • крварење различитих етиологија;
  • недостатак глукоза-6-фосфат дехидрогеназе;
  • болести оптичког нерва;
  • трудноћа;
  • период лактације;
  • деца до 12 година;
  • преосјетљивост на компоненте лијека;
  • Преосетљивост на ацетилсалицилно киселину или друге НСАИД у анамнези.

Примена у трудноћи и лактацији

Нису доступне адекватне и строго контролисане студије о сигурности употребе МИГ 400 током трудноће. Лек је контраиндикован за употребу у трудноћи и лактацији (дојење).

Употреба ибупрофена може негативно утицати на женску плодност и не препоручује се женама које планирају трудноћу.

Посебна упутства

Ако постоје знаци крварења из гастроинтестиналног тракта, МИГ 400 треба одбацити.

Ибупрофен може прикрити објективне и субјективне симптоме, тако да лек треба примењивати са опрезом код пацијената са заразним болестима.

Појава бронхоспазма је могућа код пацијената који болују од бронхијалне астме или алергијских реакција у анамнези или у садашњости.

Нежељени ефекти се могу смањити употребом лека у најнижој ефикасној дози. Уз продужено коришћење аналгетика, постоји ризик од развоја аналгетичке нефропатије.

Пацијенти који пријављују оштећење вида са терапијом ибупрофеном требају престати лечење и бити подвргнути офталмичком прегледу.

Ибупрофен може повећати активност хепатичних ензима.

Током лечења потребно је пратити слику периферне крви и функционалног стања јетре и бубрега.

Када су симптоми гастропатија показује пажљиво праћење, укључујући и одржавање Езофагогастродуоденоскопија, тест крви са хемоглобина, хематокрита, фекалне окултно крварење.

Да би се спречио развој НСАИД-гастропатије, препоручује се МИГ 400 да се комбинује са препаратима простагландина Е (мисопростола).

Ако је неопходно одредити 17-кетостероиде, лек треба прекинути 48 сати пре испитивања.

Током периода лечења, етанол (алкохол) се не препоручује.

Утицај на способност управљања возилом и управљање механизмима

Пацијенти треба да се уздрже од свих активности које захтевају повећану пажњу и брзину психомоторних реакција.

Интеракције лекова

Могуће је смањити ефикасност фуросемида и тиазидних диуретика због кашњења натријума који је повезан са инхибицијом синтезе простагландина у бубрезима.

Ибупрофен може побољшати ефекат оралних антикоагуланса (истовремена употреба се не препоручује).

Са истовремена примена са аспирином МИГ 400 смањује антитромбоцитна ефекат (евентуално повећана учесталост акутне коронарне инсуфицијенције код пацијената који примају као средства против згрушавања ацетилсалицилна киселина, ниске дозе).

Ибупрофен може смањити ефикасност антихипертензивних лекова.

У литератури су описани појединачни случајеви повећања концентрације дигоксина, фенитоина и литијума уз истовремену примјену ибупрофена у плазми.

Ибупрофен, као и остали НСАИЛс, треба користити опрезно у комбинацији са ацетилсалицилном киселином или другим НСАИДс и ГЦС јер ово повећава ризик од штетних ефеката лијека на гастроинтестинални тракт.

МИГ 400 може повећати концентрацију метотрексата у плазми.

Комбинована терапија са зидовудином и ибупрофеном може повећати ризик од хематропа и хематома код ХИВ инфицираних пацијената са хемофилијом.

Комбинована употреба ибупрофена и такролимуса може повећати ризик од развоја нефротоксичних ефеката услед смањене синтезе простагландина у бубрезима.

Ибупрофен побољшава хипогликемични ефекат оралних хипогликемичних средстава и инсулина; можда ће бити потребно прилагодити дози.

Аналоги МИГ 400

Структурни аналоги за активну супстанцу:

  • Адвил Ликуви-Јелс;
  • Адванце;
  • АртхроЦам;
  • Бонифен;
  • Бруфен;
  • Бруфен ретард;
  • Бурана;
  • Деблоцк;
  • Дечји Мотрин;
  • Долгит;
  • Ибупром;
  • Ибупром Мак;
  • Ибупром Спринт Цапс;
  • Ибупрофен;
  • Ибусан;
  • Ибутоп гел;
  • Ибуфен;
  • Ипрене;
  • МИГ 200;
  • Нурофен;
  • Нурофен за дјецу;
  • Нурофен форт;
  • Педее;
  • Солпафлек;
  • Фаспик.

Лијек за главобољу МИГ

Скоро свака особа сусреће главобоље. Могу се јавити из разних разлога: умор, стрес, грип, АРВИ, проблеми са крвним судовима, итд. Често често болни синдроми боли помажу пацијентима да се отарасе аналгетици. У ланцу љекарне постоји их доста, а избор лекова остаје за купце.

Релативно се недавно појавио у продаји дроге Миг од главобоље. Брзо ослобађа особу од непријатних симптома и доноси радост живота и стварно се сматра ефикасним и сигурним. Како овај аналгетик ради, постоје ли контраиндикације, и који могући нежељени ефекти су примећени код пацијената?

Механизам дјеловања

Миг, олакшавајућу главобољу, односе се на нестероидне антиинфламаторне лекове, чији се ефекат штеди од стране једног сата након гутања. Активна компонента лека је ибупрофен. То је дериват пропионске киселине. Његов механизам дјеловања повезан је са инхибицијом циклооксигеназе, што доводи до супресије синтезе простагландина и супресије агрегације тромбоцита.

  • Аналгетичка својства која олакшавају или ублажавају бол.
  • Антипиретик, смањује топлоту тела.
  • Анти-инфламаторна, потискују развој инфламаторног процеса.

Брзо адсорбован у желуцу, ибупрофен се апсорбује у циркулаторни систем везивањем крвних протеина у плазми и дистрибуира се у синовијалној течности. У јетри, у току метаболизма, активна супстанца се распада и елиминише се из тела природно.

Ко је приказан

Миг ремеди има широк спектар апликација. Препоручљиво је да га преузмете са:

  • Бол у глави.
  • Мигрена.
  • Пораз периферних живаца.
  • Инфлуенза.
  • Грозница.
  • Периодични бол повезан са менструалним циклусом.
  • Зубобоља.
  • Лумбаго у мишићима и зглобовима.

Европске организације које се боре са тешким болом у глави и проучавајући њихово порекло, препоручују коришћење овог одређеног лека, јер се у пракси доказало.

Момент апликације и дозирање

Овај производ се производи само у облику таблета. Таблете имају овални облик и траку у средини, захваљујући којој се могу лако поделити на пола. Свака таблета садржи 400 мг ибупрофена.

Ако је анестезија потребно једном за пити, онда вам не треба консултовати доктора. Ако се бол поврати, повећава, спречава да живи нормалан живот, онда је узимање лекова дуго времена изузетно опасно. Овде вам је потребна медицинска помоћ и потпуна дијагноза. Ибупрофен неће ослободити основни узрок синдрома бола, већ ће елиминисати свој изразити симптом.

Према упутствима, лек за главобољу узима уста са малом количином воде. Узимање аналгетика није везано за јело. Пијан је када је потребно.

Дозвољено је узимање пилуле:

  • 400 мг три пута дневно за тешке услове.
  • 200 мг три пута дневно са синдромом умјереног бола.

Један пријем - не више од 1 таблета. Многи пацијенти не знају када можете узети другу пилулу ако сте пропустили време следећег састанка и верујете да бисте требали пити две таблете одједном. Ово се не може учинити. Друга таблета је дозвољена да узима не пре 4 сата након првог. Ако је пријем промашен, треба пити 1 таблету, а након 4 сата - други.

Важно! Овај аналгетик не сме се користити максимално до недељу дана без консултовања са лекаром.

Контраиндикације

Листа патологија у којима је забрањено применити Миг обухвата:

  • Ерозивне и улцеративне болести пробавног тракта.
  • Аспиринска бронхијална астма.
  • Поремећаји стрјевања крви.
  • Унутрашње крварење било ког порекла.
  • Хеморагијска диатеза.

Лек се не узима индивидуалном нетолеранцијом активне супстанце која је укључена у његов састав. Деца млађа од 12 година нису именована.

Нежељени ефекти и предозирање

Ако не пратите упутства и не узимају у обзир карактеристике узимања лека, може доћи до превеликог и нежељеног дејства. Од означених нежељених реакција примећено је:

  • Поремећаји дигестије: констипација, повраћање, згага, дијареја, надутост, мучнина.
  • Дуплирање вида, сухих очију, отицање коњунктива.
  • Повећан крвни притисак, тахикардија, вртоглавица.
  • Поремећаји спавања, раздражљивост, нервоза, анксиозност.
  • Краткоћа даха, бронхоспазам.
  • Промена састава крви.
  • Кршење јетре и бубрега.

Са продуженом употребом препарата на максималне произвођача дозне упозорава на болести оптичког нерва, појави разних крварења болести црева, улцеративни стоматитис, хепатитис лека, панкреатитис, вирусног менингитиса.

Током присилног дуготрајног терапијског третмана, специјалиста нужно контролише састав крви пацијента како би проучио дејство лека на тело и временом како би спречио развој озбиљних компликација.

Симптоми предозирања укључују:

  • Стални бол у стомаку.
  • Главобоље.
  • Стална летаргија, губитак снаге.
  • Мучнина, повраћање, вртоглавица.
  • Ацидоза.
  • Брадикардија.
  • Инхибиција.
  • Депресивно стање.
  • Звоно звона.
  • Изражено смањење крвног притиска.
  • Тахикардија, аритмија.

У случају симптома анксиозности и предозирања, жртва треба опрати стомаком, уз алкално пијење и адсорбенте.

Функције апликације

Миг је снажан аналгетик који се не може узимати:

  • Орални антикоагуланти - лек може побољшати свој ефекат.
  • Тиазидни диуретици, који могу изазвати задржавање натријума због потискивања производње простагландина.
  • Антихипертензивни лекови, чији ефекат је побољшан заједничким пријемом.
  • Остали лијекови група нестероидних антиинфламаторних лијекова и глукокортикостероида, што значајно повећава ризик од нежељених реакција.

Врло пажљиво се поставља тренутак:

  • Старе особе старије од 75 година због поремећене функције јетре и бубрега, што додатно оптерећује уклањање ибупрофена.
  • Са дијабетесом. Након узимања, повећавају се хипогликемијска својства инсулина, тако да пацијенти морају временом прилагодити дози.
  • Пацијенти са болестима бубрега, срца и јетре. Само лекар бира дозу. Обично не прелази 200 мг три пута дневно у тешким условима.
  • Трудница за рану гестацију. Употребу лека строго контролише лекар и прописује се у екстремним случајевима.
  • Када се лактирају због способности ибупрофена да продре у млеко. Ако требате узимати болове, онда млеко треба декантирати у року од 4 сата након узимања пилуле. Ако третман са лекаром траје дужи период, онда се дојење суспендује.
  • Код високог крвног притиска. Пацијенти са хипертензијом требају узимати овај лек за болове само уз дозволу доктора, дати антихипертензивне лекове које морају стално узимати. У овом случају, пацијент треба редовно мерити притисак и контролну телесну тежину. Ако постоје проблеми са видом или другим непријатним симптомима, третман Миг се зауставља и замени другим, мање опасним лијековима.

Приликом употребе лека у високим дозама може доћи до поспаности, инхибиције и оштећења концентрације. Стога, прије краја терапије, потребно је уздржати се од вожње возила и обављања посла који захтијевају брзу психомоторну реакцију.

Алкохол и Миг се не могу комбиновати. Компатибилност ибупрофена са етанолом није само опасно, већ штетно по здравље. Главни шок за себе узима гастроинтестинални тракт. Чак и појединачна доза "шминкавог" коктела може изазвати улцерозно запаљење на слузокожи. Ниједан мање опасан је један од најважнијих органа - јетре, која се дуго времена мора вратити након оваквих експеримената.

Аналоги

Слично у механизму деловања и активне супстанце са Миг-ом су:

  • Адвил. Препоручује се за бурситис, артритис, мијалгију, радикулитис, пост-трауматска упала. Произведен је у пелете, таблете, сирупу, суспензији.
  • Ибупрофен. Примијењен са проту, деформисањем остеоартритиса, болестима ЕНТ органа, реуматоидним артритисом. Произведен је у пилулама, сирупу, таблетама, суспензијама.
  • Нурофен. Олакује болове код реуматских болести, лезије периферног нервног система, грознице изазване инфективним и инфламаторним обољењима. Користи се за лечење мигрене, вртоглавице и главобоље, који су толико интензивни да жртва не може да изађе из кревета већ неколико дана. Произведен је у пелете, облику таблета, сирупе, суспензије.
  • Ибупром. Промовише смањење температуре, има антиекудативни ефекат. Произведено у таблетама и меким желатинским капсулама.
  • Бонифен. Користи се за болести мускулоскелетног система, миалгију, артралгију, неуралгичну амиотрофију, тендовагинитис, онколошке патологије. Произведен је у капима, суспензија, капсула, сирупа.
  • Фаспик. Користи се за грозницу и синдром болова различитог поријекла. Доступан у облику таблета и гранулама.

Према прегледима пацијената, Миг су ефикасне пилуле које се могу носити са разним боловима. Али много тога зависи од индивидуалних карактеристика тела. Ако једна особа нема главобољу након 10 минута након узимања лека, онда други лек не помаже у ублажавању напада мигрене чак и при максималној дози. Експерти тврде да се овај алат може користити кратко време и боље је да се консултује са лекаром пре лечења.

МИГ 400

◊ Таблете, филмско обложене беле или скоро беле, овалне, са двостраним ризиком за поделу и урезивање "Е" и "Е" са обе стране ризика са једне стране.

Помоћне супстанце: кукурузни скроб - 215 мг Натријум карбоксиметил (тип А) - 26 мг колоидног силицијум диоксида - 13 мг Магнезијум стеарат - 5,6 мг.

Састав шкољке: Хипромелозе (вискозност 6 мПа к с) - 2.946 мг титан диоксида (Е171) - 1.918 мг Повидон К30 - 0,518 мг Макрогол 4000 - 0.56 мг.

10 ком. - блистерс (1) - паковања од картона.
10 ком. - блистерс (2) - паковања од картона.

Нестероидни антиинфламаторни лек (НСАИД). Ибупрофен је дериват пропионске киселине и има аналгетску, антипиретску и анти-инфламаторно дејство услед не-селективне блокаде ЦОКС-1 и ЦОКС-2, као инхибиторног ефекта на синтезу простагландина.

Аналгетски ефекат је најизраженији за инфламаторне болове. Аналгетичка активност лека не припада наркотицном типу.

Као и други НСАИДс, ибупрофен има антиагрегантну активност.

Након ингестије, лек се добро апсорбује из дигестивног тракта. Цмак ибупрофен у плазми је приближно 30 μг / мл и постиже се приближно 2 сата након узимања лека у дози од 400 мг.

Везивање на протеине у плазми је око 99%. Полако се дистрибуира у синовијалној течности и повлачи из ње спорије него из плазме.

Ибупрофен се метаболише у јетри углавном хидроксилацијом и карбоксилацијом изобутил групе. Метаболити су фармаколошки неактивни.

Карактеризирана је двостепеном кинетиком излучивања. Т1/2 из плазме је 2-3 сата. До 90% дозе се може детектовати у урину у облику метаболита и њихових коњугата. Мање од 1% се излучује непромењено у урину иу мањој мери - са жучом.

- бол у мишићима и зглобовима;

- менструални бол, грозљиво стање са прехладом и грипом.

- ерозије-улцерозни Болести: гастроинтестинална (укључујући чир на желуцу и чир на дванаестопалачном цреву у једном фази погоршања, Кронове болести, улцеративни колитис..);

- хемофилија и други поремећаји стрјевања крви (укључујући хипокалагију), хеморагијске дијете;

Крвављење различитих етиологија;

- болести оптичког нерва;

- деца до 12 година;

- преосетљивост на компоненте лекова;

- преосетљивост на ацетилсалицилну киселину или друге НСАИД у анамнези.

Ц опрез треба применити лек у следећим случајевима: старији; срчана инсуфицијенција; артеријска хипертензија; цироза јетре са порталском хипертензијом; хепати и / или бубрежна инсуфицијенција, нефротични синдром, хипербилирубинемија; пептични чир стомака и дуоденума (у анамнези), гастритис, ентеритис, колитис; болести крви нејасне етиологије (леукопенија и анемија).

Лек се узима орално. Режим дозирања се одређује појединачно, зависно од индикација.

Одрасли и деца преко 12 година лек је прописан, по правилу, у иницијалној дози - 200 мг 3-4 пута дневно. Да би се постигао брз терапеутски ефекат, доза се може повећати на 400 мг 3 пута дневно. Када се постигне терапијски ефекат, дневна доза се смањује на 600-800 мг.

Лек не треба узимати више од 7 дана или у већим дозама. Ако је потребно узети дуже или у већим дозама, потребна је консултација лекара.

Да пацијенти са оштећеном функцијом бубрега, јетре или срца доза треба смањити.

Из дигестивног система: НСАИД-гастропатија - абдоминални бол, мучнина, повраћање, горушица, губитак апетита, дијареја, надимање, констипација; ретко - улцерација гастроинтестиналне слузокоже, која је у неким случајевима компликована перфорацијом и крварењем; могућа иритација или сувоћа оралне мукозе, бол у устима, десни улцерисаним слузокоже, афтозни стоматитис, панкреатитис, хепатитис.

Са респираторног система: краткоћа даха, бронхоспазам.

Из чулних органа: губитак слуха, звони или тинитус, токсични оштећење оптичког нерва, замућен вид или дупле слике, скотом сувоће и иритације очију, оток коњуктивитиса и капака (алергична Генесис).

Са стране централног нервног система и периферног нервног система: главобоља, вртоглавица, несаница, анксиозност, нервоза и раздражљивост, узнемиреност, поспаност, депресија, конфузија, халуцинације, раре - асептиц менингитис (чешће код пацијената са аутоимуним болестима).

Из кардиоваскуларног система: срчана инсуфицијенција, тахикардија, повишен крвни притисак.

Из уринарног система: акутна бубрежна инсуфицијенција, алергијски нефритис, нефротични синдром (едем), полиурија, циститис.

Алергијске реакције: скин расх (типично еритематозна или уртикарија), свраб, ангиоедем, анафилактоидне реакције, анафилактички шок, бронхоконстрикција или диспнеја, грозница, еритема мултиформе (укључујући Стевенс-Јохнсон синдром), токсична епидермална некролиза (Лиелл синдром), еозинофилија, алергијски ринитис.

Део хематопоезисног система: анемија (укључујући хемолитичка, апластична), тромбоцитопенија и тромбоцитопенична пурпура, агранулоцитоза, леукопенија.

Из лабораторијских показатеља: може повећати време крварења, смањење концентрације глукозе у серуму, смањујући КЦ смањење хемоглобина или хематокрита, повећања концентрације креатинина у серуму, уздизање трансаминаза јетре.

Уз дуготрајну примену лека у високим дозама повећава ризик од улцерације гастроинтестиналне слузокоже, крварења (гастроинтестиналног тракта, гингиве, материце, хемороида), оштећењем вида (повреде боја вида, скотом, оштећења оптичког нерва).

Симптоми: абдоминални бол, мучнина, повраћање, летаргија, поспаност, депресија, главобоља, тинитус, метаболичка ацидоза, кома, акутна бубрежна инсуфицијенција, смањен крвни притисак, брадикардија, тахикардија, атријалне фибрилације, респираторни арест.

Третман: испирање желуца (само један сат након давања), активни угаљ, алкалне воде, диуреза, симптоматска терапија (корекција ацидо-базне равнотеже, крвни притисак).

Могуће је смањити ефикасност фуросемида и тиазидних диуретика због кашњења натријума који је повезан са инхибицијом синтезе простагландина у бубрезима.

Ибупрофен може побољшати ефекат оралних антикоагуланса (истовремена употреба се не препоручује).

Када се истовремена примена са ацетилсалицилне киселине, ибупрофен смањује његову антитромбоцитна ефекат (могуће повећање инциденце акутне коронарне инсуфицијенције код пацијената који примају средства против згрушавања као ниска доза ацетилсалицилне киселине).

Ибупрофен може смањити ефикасност антихипертензивних лекова.

У литератури су описани појединачни случајеви повећања концентрације дигоксина, фенитоина и литијума уз истовремену примјену ибупрофена у плазми.

Ибупрофен, као и остали НСАИЛс, треба користити опрезно у комбинацији са ацетилсалицилном киселином или другим НСАИДс и ГЦС јер ово повећава ризик од штетних ефеката лијека на гастроинтестинални тракт.

Ибупрофен може повећати концентрацију метотрексата у плазми.

Комбинована терапија са зидовудином и ибупрофеном може повећати ризик од хематропа и хематома код ХИВ инфицираних пацијената са хемофилијом.

Комбинована употреба ибупрофена и такролимуса може повећати ризик од развоја нефротоксичних ефеката због кршења синтезе простагландина у бубрег.

Ибупрофен побољшава хипогликемични ефекат оралних хипогликемичних средстава и инсулина; можда ће бити потребно прилагодити дози.

Ако постоје знаци крварења из дигестивног тракта, ибупрофен треба одбацити.

Ибупрофен може прикрити објективне и субјективне симптоме, тако да лек треба примењивати са опрезом код пацијената са заразним болестима.

Појава бронхоспазма је могућа код пацијената који болују од бронхијалне астме или алергијских реакција у анамнези или у садашњости.

Нежељени ефекти се могу смањити употребом лека у најнижој ефикасној дози. Уз продужено коришћење аналгетика, постоји ризик од развоја аналгетичке нефропатије.

Пацијенти који пријављују оштећење вида са терапијом ибупрофеном требају престати лечење и бити подвргнути офталмичком прегледу.

Ибупрофен може повећати активност хепатичних ензима.

Током лечења потребно је пратити слику периферне крви и функционалног стања јетре и бубрега.

Када су симптоми гастропатија показује пажљиво праћење, укључујући и одржавање Езофагогастродуоденоскопија, тест крви са хемоглобина, хематокрита, фекалне окултно крварење.

Да би се спречио развој НСАИД-гастропатије, ибупрофен се препоручује комбиновање са препаратима простагландина Е (мисопростола).

Ако је неопходно одредити 17-кетостероиде, лек треба прекинути 48 сати пре испитивања.

Током периода лечења, етанол се не препоручује.

Утицај на способност управљања возилом и управљање механизмима

Пацијенти треба да се уздрже од свих активности које захтевају повећану пажњу и брзину психомоторних реакција.

Нису доступне адекватне и строго контролисане студије о сигурности ибупрофена у трудноћи. Лек је контраиндикован за употребу у трудноћи и лактацији (дојење).

Употреба ибупрофена може негативно утицати на женску плодност и не препоручује се женама које планирају трудноћу.

Током лечења неопходна је контрола функционалног стања бубрега.

Лијек се одобрава за употребу као ОТЦ производ.

Лијек треба чувати ван домашаја деце, заштићених од свјетлости, на температури не већој од 30 ° Ц. Рок употребе - 3 године.

Таблете из главобоље "МИГ"

Главобоља је најчешћи и веома непријатан симптом који је узнемирен или наставља да мучи све људе на планети. Може започети изненада, тиме нарушити радни дан или дуго очекивани одмор, чак и за апсолутно здраву особу. Етиолошки фактори који доводе до главобоље су многи, али у већини случајева то претходи замор или озбиљан стрес. У таквим случајевима, људи започињу потрагу за било којим средствима за брзо олакшавање болова - ефикасно и нетоксично. Једна од њих су таблете "МИГ" - лек са одличним аналгетским ефектом.

Лек је потпуно безбедан и добро ради свој посао, може га користити одрасли, као и деца од 12 година. Пре него што узмете пилулу из главобоље, није сувишно да сазнате о свим особинама и принципима лека.

Састав

Главни активни састојак, који такође обезбеђује таблете "МИГ" аналгетски ефекат - ибупрофен. Једна таблета нестлед Тхин Схелл сем ибупрофен може идентификовати број додатних супстанци: кукурузни скроб, колоидни безводни силицијум диоксида, натријум скроб гликолат (тип А), магнезијум стеарат.

Принцип рада

Ибупрофен је типичан представник групе нестероидних антиинфламаторних супстанци. Деловање ове компоненте заснива се на блокирању ензима, који учествују у развоју запаљенских процеса и свим негативним знацима упале: болести, хипертермије тијела. Поред тога, одређује се огроман ефекат на систем коагулације крви.

Ефекат анестезије после узимања лекова почиње да се посматра у присуству болова код особе различитих етиологија, али највећа ефикасност повезана са боловима који су настали услед запаљења. За своје функције и састав, лек припада не-опојним аналгетицима.

Индикације за употребу

"МИГ" таблете су означене за употребу у једној од следећих стања:

  • Тешки напад главобоље.
  • Компликације изазване вирусном болести.
  • Повреде усне слузокоже.
  • Бол у зглобовима.
  • Цхиллс.
  • Зубобоља.
  • Бол неуролошке природе.

Ово су најчешћи симптоми када се користи МИГ. Терапијски ефекат узимања лека је последица дејства идеално одабраног састава и главне супстанце - ибупрофена.

Контраиндикације

Таблете "МИГ", поред великог броја предности, имају и бројне клиничке контраиндикације, које су следеће:

  • Присуство у анамнези чир на желуцу или дванаест дуоденум.
  • Крварење које је настало из било ког разлога.
  • Проблеми са коагулабилношћу крви.
  • Патологије оптичког нерва.
  • Период трудноће или дојења.
  • Присуство преосетљивости на одређене компоненте лекова.

У педијатријској пракси, пилуле се прописују за дјецу од 12 година и више. Лек треба користити са изузетним опрезом, како је наведено у упутствима, ако пацијент има следеће патологије:

  • Случај срца.
  • Људи напредног узраста.
  • Цироза јетре.
  • Висок крвни притисак.
  • Болести гастроинтестиналног тракта.
  • Присутне болести крви.

Упутства за употребу

Таблете треба узимати усмено. Режим броја и учесталости пријема одређује лекар, узимајући у обзир индикације и особине тела пацијента.

Сви људи старији од 12 година добијају лекарску наредбу, у којој се наводи следећа шема - 200 милиграма лекова 3-4 пута дневно. Да би се постигао бржи почетак ефекта, доза се може повећати на 400 милиграма 3 пута дневно.

Лек се не препоручује пити више од 7 дана, или у дозама које премашују препоручене инструкције или лекар који присјећа. Ако вам је потребан дужи третман, морате се консултовати са специјалистом. Пацијенти са патологијама бубрега или јетре треба узимати умањене дозе.

Аналоги препарата "МИГ"

Следећи лекови су аналоги лека за активну компоненту: Адвил, Ибупрофен, Нурофен, Ибупром, Бонифен, Фаспик итд. Аналоги који имају исти механизам деловања укључују: артросилениум, артрум, налгезин, фламак, кетонал итд.

МИГ 400: упутства за употребу

МИГ 400 таблете представљају нестероидно антиинфламаторно средство за клиничку и фармаколошку групу лекова. Користе се за симптоматски и патогенетски третман различитих запаљенских процеса у телу, који су праћени развојем синдрома бола.

Облик издавања и састава

Препарат МИГ 400 је доступан у облику таблете обложене ентеријским премазом. Имају овалан облагати облик, биконвексну површину, бијеле боје и ризик поделе. Главна активна супстанца лека је ибупрофен, његов садржај у једној таблети је 400 мг. Такође укључује помоћне компоненте, које укључују:

  • Силициј колоидни анхидрован.
  • Цорнстарцх.
  • Магнезијум стеарат.
  • Карбоксиметил скроб натријума.
  • Титанов диоксид.
  • Мацрогол 4000.
  • Хипромелоза.
  • Повидоне К30.

Таблете МИГ 400 пакују у блистер пакету за 10 комада. Картонски пакет садржи 1 или 2 блистера и упутства о употреби лека.

Фармаколошка акција

Активни састојак је ибупрофен таблете МИГ 400 инхибира ензима циклооксигеназе (ЦОКС 1 и 2), која катализује реакцију претварања арахидонске киселине у простагландина (медијатора запаљења) током развоја инфламаторних реакција. Ово доводи до смањења простагландина у ткивима запаљеног региона и одговарајућих терапијских ефеката:

  • Смањење интензитета бола.
  • Смањење хиперемије (повећано пуњење крви ткива површине инфламаторне реакције).
  • Смањен израз едема.

Као и други НСАИДс, таблете МИГ 400 смањи агрегацију (лепљења) од тромбоцита и формирања тромба, а такође смањује активност одбрамбених фактора слузнице желуца са повећаним ризиком од развоја улкуса (дефект) у њима.

Након узимања таблете МИГ 400, ибупрофен се добро абсорбује и убрзава у крв из лумена танког црева. Једнако се дистрибуира у ткивима тела, метаболизованим у јетри, до неактивних производа распадања, који се излучују углавном у урину. Полувреме активне супстанце из крвне плазме (време у којем се половина целокупне дозе лека излучује) је око 3-4 сата.

Индикације за употребу

Метформин је индикован за симптоматски и патогенетски третман инфламаторних процеса тела, који су праћени синдромом болова:

  • Главобоља, укључујући мигрену (обележена пароксизмална главобоља).
  • Бол у мишићима и зглобовима различитог порекла.
  • Болна менструација код жена.
  • Неуралгија - бол због асептичног упала периферних нерава.
  • Зубобоља.

Такође, МИГ 400 таблете се користе за смањивање телесне температуре у фебрилним условима, посебно изазваних инфективним процесом у организму.

Контраиндикације

Уношење МИГ 400 таблета је контраиндиковано у низу патолошких и физиолошких стања тела, које укључују:

  • Преосетљивост на ибупрофен или помоћних компоненти лека као на индивидуалном нетолеранције ацетилсалицилне киселине или других фармаколошких група представника НСАИД.
  • Ерозивно-улцерозна обољења дигестивног тракта (пептични улкус стомака или дуоденума, улцерозни колитис) у фази погоршања.
  • Хемофилија, хеморагијска диатеза и други патолошки поремећаји коагулабилности крви.
  • Присуство "аспиринске триаде" - нетолеранција ацетилсалицилне киселине, назалне полипозе и бронхијалне астме (алергијска запаљења бронхија).
  • Крвављење у телу различитог интензитета и локализације у време примене лека или преношено у скорашњој прошлости.
  • Недостатак ензима глукоза-6-фосфат дехидрогеназе, који је неопходан за нормално функционално стање еритроцита.
  • Различита патологија оптичког нерва.
  • Трудноћа у било ком тренутку свог курса и периода дојења.

Пажљиво препарат се примењује при истовременој хипертензијом (повишен крвни притисак), конгестивне срчане инсуфицијенције, смањујући функционалну активност јетре или бубрега, хроничног тока улкусне болести у ремисији (побољшања), упала желуца (гастритис), танак (Ентеритис) и густе (колитис ) црева, хипербилирубинемија (повећана концентрација билирубина у крви), крв патологија непознатог порекла. Пре него што почнете узимати МИГ 400 таблете, потребно је осигурати да нема контраиндикација.

Дозирање и администрација

МИГ 400 таблете се узимају орално, пожељно након оброка како би се смањио негативни ефекат активне супстанце на желудац и црева. Не жвакају и опере довољно воде. Покретање терапеутске дозе МИГ 400 таблета за одрасле и децу преко 12 година је 200 мг 3-4 пута дневно, по потреби, може бити повећана на 400 мг три пута дневно, уз постизање терапеутског ефекта доза смањена. Није препоручљиво узимати лијек више од 7 дана. Ако бол настави, обратите се лекару. Пацијенти са истовременом патологијом срца, јетре или бубрега се дозирају.

Нежељени ефекти

Унос МИГ 400 таблета може довести до развоја нежељених реакција различитих органа и система:

  • Дигестиве Систем - мучнина, горушица, повраћање, губитак апетита, бол у абдомену (по могућству у горњим поглављима), надимање (надимање), опстипација или дијареја, сувоћа, и бол у устима, инфламаторни одговор оралне мукозе са формирањем њој дефецт (тхрусх), запаљење јетре (хепатитис) и панкреаса (панкреатитис), запаљење десни (гингивитис).
  • Нервни систем - главобоља, несаница или поспаност, вртоглавица, узнемиреност, раздражљивост, нервоза, депресија (расположење дуг пад), психомоторни подстицај, конфузија са развојем халуцинација, ретко развија асептичке менингитис (упала мозга и кичмене мождине мембрана).
  • Кардиоваскуларни систем - повећан крвни притисак, развој срчане инсуфицијенције, тахикардија (повећан откуцај срца).
  • Крв и коштана срж црвено - смањење броја леукоцита (леукопенија), црвених крвних зрнаца (анемија), гранулоцита (агранулоцитоза), тромбоцити (тромбоцитопенија).
  • Респираторни систем - развој бронхоспазма (сужење бронхија захваљујући грчевима глатких мишића њихових зидова) и краткотрајног удисања.
  • Сенсес - губитак слуха, смањење његове озбиљности, појава буке или зујање у ушима, токсични оштећење оптичког нерва, замућен вид, његова мутно, Доубле Висион, Појава пега у видном пољу (скотом), сувоћа површине коњунктиву, са запаљењем (коњуктивитис).
  • Лабораторијски параметри - повећање дужине капиларних крварења, смањење у хематокрита и хемоглобина, повећање концентрације серума креатинина у крви и активност ензима у трансаминаза јетре (АЛТ, АСТ).
  • Алергијске реакције - осип и свраб, уртикарија (карактеристичан осип и свраб коже налик убода), тешке некротичне алергијске промене на кожи у пратњи губитком својих делова (Лиелл синдромом или Стевенс-Јохнсон), ангиоедем (изговара отицање меких подручја ткиву лица и спољни полни органи), алергијски запаљење назалне мукозе (ринитис) и бронхија (атопична астма или бронхитис), анапхилакис (тешка алергијска реакција систем са израженом смањењем артеријске и мултиорган отказ).

Вероватноћа нежељених дејстава повећава се са продуженим уносом МИГ 400 таблета. У случају појаве непожељних реакција, лек треба прекинути.

Посебна упутства

Пре него што почнете да узимате МИГ 400 таблете, пажљиво проучите анотацију на лек, проверите да ли нема контраиндикација, а такође обратите пажњу на неколико посебних упутстава у вези са његовом употребом:

  • Развој знакова развоја унутрашњег крварења захтева одмах повлачење лека.
  • Уношење лекова може прикривати симптоме током патолошког процеса, који треба узети у обзир током дијагностичких активности.
  • Развој абдоминалног бола на позадини узимања МИГ 400 таблета захтева пажљиво испитивање могућег развоја пептичног улкуса.
  • Искључење алкохола током употребе је искључено.
  • МИГ 400 таблете могу да комуницирају са лековима из других фармаколошких група.
  • Током дуготрајног лечења леком треба пратити лабораторијске показатеље функционалне активности јетре, бубрега, као и стање крви.
  • Ако је неопходно водити лабораторијско одређивање нивоа 17-кетостероида, лек треба прекинути 48 сати пре подношења теста.
  • Приликом употребе лека препоручује се напуштање активности која захтева повећану концентрацију пажње и брзину психомоторних реакција.

У апотекарској мрежи, МИГ 400 таблете се издају без рецепта. Ако имате питања или сумње у њихову употребу, консултујте се са својим лекаром.

Прекомерна доза

Са значајним вишком препорученог терапеутског МИГ дозе 400 таблета развија симптоме предозирања, која обухвата абдоминални бол, мучнина, повраћање, конфузија свест до развоја коме, депресије, поспаност, главобоља, тинитус, акутне бубрежне инсуфицијенције, критични смањење крвног притиска, повреда фреквенције и ритма контракција срца. Третман предозирања састоји у испирању желуца, црева, интестиналне пријем упијача (активни угаљ), као и спровођење симптоматске терапије.

Аналоги таблета МИГ 400

Слични препарати за таблете МИГ 400 у композицији и терапијском ефекту су Нурофен, Ибупрофен.

Услови складиштења

Рок употребе таблета МИГ 400 је 3 године од датума производње. Треба их чувати на тамном, сувом месту које није приступачно за дјецу на температури ваздуха нижу од 30 ° Ц.

МИГ 400 цена

Просечна цена од 10 таблета МИГ 400 у апотекама у Москви варира између 75-78 рубаља.