Аналгин

Цене у онлине апотекама:

Аналгин - популаран лек са израженим аналгетичким ефектом, ефикасан антипиретик.

Фармаколошка активност Аналгина

Активна супстанца Аналгин је метамизол натријум, хемијско једињење из групе пиразолона, нестероидни антиинфламаторни лек (НСАИД). Она смањује производњу простагландина - специфичне медијатора запаљења (анти-инфламаторно дејство), повећава тијело трансфер топлоте (антипиретик ефекат) повећава праг осетљивости бола центара таламус, а ствара препреке за бол импулса у централном нервном систему (централни аналгетик ефекат). Анти-инфламаторни ефекат је мање изражено него осталих НСАИД и антипиретик - јача метамизол је најјачи антипиретик из ове групе. Практично не иритира слузницу дигестивног тракта и не доводи до поремећаја размене воде соли. Има спазмолитички активност на глатких мишића жучних и мокраћних путева.

Аналгин почиње да делује 20-30 минута након ингестије, достижећи врх након 1-2 сата. Лако се апсорбује у гастроинтестиналном тракту, добро се раствара у практично свим медицинским решењима, што га чини погодним за примену како унутар тако и парентерално.

Облик издавања

Лек је доступан у облику прашка, таблета, раствора за ињекције и супозиторија.

Таблете за одрасле: 1 таблета садржи 500 мг натријума метамизола, 10 ком. у блистер пакету.

Аналгин се издаје деци у облику таблета са садржајем активне супстанце од 50, 100 и 150 мг; као и у облику супозиторија - 1 супозиторија садржи 10 мг натријума метамизола.

Раствор за ињекције: 1 мл садржи 500 мг (50% раствор) или 250 мг (25% раствор) метамизол натријума; се издаје у ампуле од 1 или 2 мл, 10 ком. у картонској кутији, сваки пакет садржи упутства за употребу Аналгин-а.

Индикације за употребу Аналгин

Употреба аналгетина се препоручује под следећим условима:

  • Грозница различитог поријекла (заразне и запаљенске болести, компликације након трансфузије крви, угризе инсеката, итд.);
  • Неуралгиа;
  • Артхралгиа;
  • Мијалгија;
  • Радикулитис;
  • Главобоља;
  • Зубобоља;
  • Алгодисменореа;
  • Билиари цолиц;
  • Бубрежна колија;
  • Интестинал цолиц;
  • Шиндле;
  • Синдром бола са свим врстама повреда;
  • Синдром постоперативног бола;
  • Болест декомпресије.

Аналгин се препоручује деци у складу са истим индикацијама као и одрасле особе - са грозницом и синдромом болова различитог поријекла.

Нежељени ефекти аналгетика

Када се користе у складу са индикацијама и селекцијом дозирања у складу са упутствима за употребу, Аналгин добро толеришу пацијенти, и одрасли и деца, а ретко узрокују нежељене ефекте.

Продужена употреба Аналгина може изазвати хематопоезу, нарочито у гранулоцитима. У неким земљама, лек је забрањен, јер је подстакао сумњу да његова употреба доводи до појаве агранулоцитозе - крвне болести која директно угрожава живот. Међутим, након серије студија, утврђено је да је опасност у великој мери прецењена. Тренутно се процењује као изузетно ниско, међутим, ова могућност није искључена.

И за употребу Аналгин упутства указује на могућност алергијске реакције преосетљивости на лек, у већој мјери односи на лекове који се примењују парентерално (интравенозно).

Контраиндикације на употребу Аналгина

У складу са упутствима за употребу Аналгин је контраиндикована у следећим случајевима:

  • Индивидуална нетолеранција метамизол натријума и других деривата пиразолона;
  • Поремећаји хемопоезе и болести крви;
  • Недовољност ензима глукоза-6-фосфат дехидрогеназа (хередитарна хемолитичка анемија);
  • Аспиринска астма у историји;
  • Недостатак функције јетре и / или бубрега;
  • Први триместар и последњих 6 недеља трудноће;
  • Период дојења (Аналгин продире у мајчино млеко).

Аналгин се прописује деци у складу са индикацијама не раније од 3 месеца.

Са пажљиви препарат користи код пацијената са историјом болести бубрега, хроничног алкохолизма, ниског крвног притиска (систолни притисак испод 100 мм Хг. В.) док вишеструки трауме, кардиогеног шока и друге ситуације које карактерише нестабилну циркулацију.

Упутство за употребу Аналгин

Аналгинум се може прописати у облику таблета, супозиторија, интрамускуларних или интравенских ињекција. Субкутане ињекције су неприхватљиве због високог ризика од компликација услед иритације површно ткива, из истог разлога за интрамускуларне ињекције, треба изабрати дугу иглу.

Ако се ординира орално, препоручује се следећа доза:

Одрасли - 250-500 мг 2-3 пута дневно пре рељефања бола или синдрома хипертермије;

Анализирање код деце у облику таблета прописује се у дозама брзином од 5-10 мг лека на 1 кг тежине дневно, подијељених у 3-4 дозе.

Таблете треба узимати након оброка, опрати са довољном количином чисте муљеве воде.

У облику супозиторија Аналгинум деца се администрирају ректално у следећој дози:

Од 6 месеци до 1 године - ½ супозиторија дневно;

Од 1 године до 3 године - 1 супозиторија дневно;

Од 4 до 7 година - 2 супозиторије дневно.

Након увођења супозиторија са Аналгинумом, деца треба да леже пола сата.

Лек се даје парентерално у следећој дози:

Одрасли за 1-2 мл 50% аналгетског раствора 2-3 пута дневно;

Анализира се на дјецу - брзином од 0,1-0,2 мл 50% раствора или 0,2-0,4 мл 25% раствора за сваких 10 кг телесне тежине.

Максимална дозвољена доза за одрасле је 1000 мг - једнократна доза, 2000 мг - дневно.

Посебна упутства

Пажљиво молим! Недозвољено је користити Аналгин у присуству акутног бола необјашњиве природе пре него што је лекар прегледао пацијента!

Продужена употреба лека захтева периодично праћење формуле леукоцитне крви.

У неким случајевима, администрација Аналгина може да мрље урин црвеном бојом, што није знак нежељених догађаја, повезано са ослобађањем метамизолног метаболичког метаболичког производа и не захтева повлачење лека.

Овај лек није компатибилан са алкохолом.

Недозвољено је мешати Аналгин у једном шприцу са другим лековима.

Он комуницира са другим лековима, мењајући их и њихова терапеутска активност, тако да када се узме друге медицинске препарате треба ставити лекару обавештени о примени Аналгин.

Услови складиштења Аналгина

Аналгин треба чувати на сувом месту изван директног светла, са температуром ваздуха од 8-15 ° Ц. Са непрекидном заптивошћу амбалаже, рок трајања је 3 године.

Аналгин: инструкција, повреда, контраиндикације

Аналгин је један од најчешћих и најпопуларнијих лекова. Спада у клиничко-фармаколошку групу пиразолона - лекове који имају аналгетичке и антипиретичке особине.

Активне компоненте и облици ослобађања

Активна компонента лека је метамизол натријум. Као додатни састојци у производњи таблета, натријум лаурил сулфат, кромпирни скроб, калцијум стеарат и талк су укључени у формулацију.

Овај лек се испоручује у облику оралне примене (таблете од 500 мг), као иу облику 25% и 50% раствора за парентералну примену у ампулама од 1 и 2 мл.

Својства и Фармакокинетика

Аналгин може смањити интензитет бола и смањити телесну температуру са фебрилном реакцијом (због повећаног преноса топлоте). Има антиинфламаторни ефекат услед инхибиције ЦОКС и простагландина.

Након уласка у гастроинтестинални тракт, активна супстанца се апсорбује брзо и скоро потпуно. Ефекат се развија ½-1 сат након потрошње таблета, а у просеку 30 минута након ињекције. Хидролиза натријума метамизола пролази у цревном зиду, а метаболити пролазе кроз биотрансформацију у јетри. Ниво њиховог коњугације са серумским протеином достиже 60%. Метаболички производи остављају тело урину.

Када је потребно да се Аналгин?

Индикације за именовање Аналгин су:

  • посттрауматски и пост-оперативни бол;
  • болови спастицке природе;
  • синдром бола на позадини развоја туморских неоплазми;
  • хронични бол високог интензитета (са неефикасношћу других мјера);
  • Хипертермија код болести инфективне и запаљенске генезе.

Аналгин: контраиндикације

Аналгинум није прописан ако пацијент има индивидуалну преосетљивост на натријум метамизол, додатне супстанце укључене у формулацију или дериват пиразолона.

Остале контраиндикације укључују:

  • трудноће И и ИИИ триместре;
  • дјечија доб (испод 10 година);
  • нетолеранција за НСАИД;
  • Аспиринска астма;
  • акутни бол у пределу абдомена (пре него што се утврди разлози);
  • патологија система хематопоезе;
  • дисфункција коштане сржи (нарочито - после тока цитотоксичних лекова);
  • акутна интермитентна порфирија (са АД

Аналгин

Упутства за употребу:

Цене у онлине апотекама:

Аналгинум је нестероидни антиинфламаторни лек, не-наркотицни аналгетик. Аналгин смањује и уклања потпуно болне сензације без утицаја на психу.

Фармаколошка активност Аналгина

Аналгин има изражена антиинфламаторна, аналгетичка, антипиретичка својства.

Облик и састав

Према упутствима за употребу, Аналгин је доступан у таблетама, ректалним супозиторијама и ампулама (раствор за интрамускуларну и интравенску употребу).

За децу, аналгин се ослобађа у облику ректалних супозиторија и таблета.

Индикације за употребу Аналгин

Аналгин се користи као лек за неспецифичне фебрилним стања, реуматизма, акутних респираторних инфекција (грип, параинфлуенце, итд), дрхтавице.

Такође, према упутствима за употребу Аналгин се користи као анестетик за бол различитог поријекла (неуритис, неуралгија, миозитис, радикулитис).

Упутство за употребу Аналгин

Аналгин се обично узима 250-500 мг два или три пута дневно. Максимална дозвољена појединачна доза није већа од 1 г, а на дан - 3 г.

Интравенски или интрамускуларни аналгезин се користи (за тешке болове, на пример) три пута дневно - 250-500 мг. У овом случају, појединачна доза не би требало да прелази 1 г, а дневна доза не би требало да прелази 2 г.

Ректуално, аналгин се даје одраслима у дозама од 1000, 650, 300 мг.

Анализирање са децом млађом од једне године дати су само као интрамускуларне ињекције, а температура раствора се не би требала разликовати од телесне температуре. Ако је доза Аналгин већа од 1 г, примењује се интравенозно и успостављају се услови за спровођење терапије против шока ако је потребно.

Диспосабле Аналгин доза за децу (унутар пилуле): 2-3 година - 50-100 мг, 4-5 година - 100-200, 6-7 - 200мг, 8-14 - 250-300мг. Многобројност пријема - два или три пута у 24 сата.

Решење Аналгина се препоручује дјеци два до три пута дневно, рачунајући 5-10 мг по килограму.

Ректална супозиторија Аналгин се прописује за дјецу, с обзиром на узраст и природу тока болести. Према упутствима за употребу Аналгина, препоручују се свеће 100 мг за дјецу од шест мјесеци до годину дана; 200 мг за децу од 1-3 године; 200-400 мг за 3-7 година и 200-600 мг за децу од 8 до 14 година. Након уношења лека ректално, дете мора лежати.

Нежељени ефекти

  • леукопенија;
  • кожни осип;
  • агранулоцитоза;
  • главобоља;
  • грозница;
  • вртоглавица;

Контраиндикације

Није препоручљиво користити Аналгинум када:

  • болести крви;
  • угњетавање хематопоезе;
  • трудноћа (посебно првих 3 месеца, последњих 6 недеља), дојење;
  • индивидуална нетолеранција;
  • са реуматским нападом;
  • дисменореја;
  • бубрежна, јетрна инсуфицијенција;
  • аспирин астма;
  • леукопенија;
  • анемија;
  • анемија хередитарне хемолитике (повезане са инсуфицијенцијом глукоза-6-фосфат дехидрогеназе).

Дајте пажљиво Аналгин децом до 3 месеца, као иу реналне болести (гломерулонефритиса, пијелонефритиса), продужене етанола злоупотребе. Такође, под контролом интравенозна дрога интаке систолног крвног притиска испод 100 мм, нестабилна циркулације (дешава, на пример, због инфаркта миокарда, више траума, шок на почетку реакције).

Аналгин

Опис је тренутно укључен 11.11.2015

  • Латинско име: Аналгин
  • АТКС код: Н02ББ02
  • Активни састојак: ИНН: натријум метамизол (натријум метамизол)
  • Произвођач: ОАО Краснаа звезда, ЗАО Лекхим-Харков, ПЈСЦ Лубнифарм, ПрОСЦ Дарнитса, здоровье, Украина Мапицхем АГ, Швејцариа

Састав

Састав Аналгина у таблете: 500 мг метамизол натријум, помоћне супстанце - талк, скроб од кромпира, шећер у праху, калцијум стеарат.

Састав ињекциони раствор: метамизол натријум у концентрацији од 500 мг / мл, помоћна супстанца - вода д / у.

Састав Аналгина у облику супозиторије: 100 или 250 мг метамизол натријум, помоћна супстанца - чврста маст.

Облик издавања

  • Таблете 500 мг. Паковање №10 * 1 и №10 * 2; за болнице - паковање №10 * 30 и №10 * 390.
  • Ињекциони раствор 500 мг / мл у ампуле 1 или 2 мл, паковање бр. 10 * 1.
  • Суппоситориес рецтал (расадник) 100 мг и 250 мг, број паковања 10.

Фармаколошка акција

Аналгетик (анестезија).

Фармаколошка група: метамизон Је аналгетик-антипиретик из групе препарата "НПВС - Пиразолони". Код ОКПД Аналгин је 24.41.31.122.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Фармакодинамика

Механизам дјеловања метамизол слично механизму деловања других НСАИД. Тхе инхибира супстанце (неселективно) ЦОКС ензим активности, која је укључена у синтези простаноида, смањује формирање одређених ПГ ендоперокидес и брадикинин слободне радикале, инхибира липидне пероксидације.

Ефекат акције не може се назвати апсолутним, као у случају других НСАИД-ова, јер се може блокирати стимулацијом запаљенских рецептора.

Омета Екстероцептивне анд проприоцептивног импулса и греда Бурдацх Гаулле, повећава ексцитабилност праг центара осетљивости бола у таламусу и интензитета преноса топлоте.

Анти-инфламаторна активност метамизол је благо изражен, због чега припрема практично не утиче на размену воде и електролита (задржавање воде и На + јони) и слузокоже дигестивног канала.

Додатак олакшање болова, лек помаже у смањивању телесне температуре када хипертермија и узрокује неке антиспазмодични ефекат (нарочито, ублажава спаз глатких мишића жучних канала и уринарних тракта).

Акција метамизол развија се за 20-40 минута након узимања пилуле, максимална тежина ефекта се примећује након два сата.

Резултати компаративне анализе ефикасности апликације Аспирин и аналгин из температуре показују да је антипиретска активност метамизол мање од аспирин, али је много већа ако упоредите аналгетик Парацетамол и Ибупрофен.

Аналгетски ефекат приликом пријаве метамизол такође је израженији него када се користи Ибупрофен / Парацетамол.

Фармакокинетика

Супстанца се брзо и врло добро абсорбује из дигестивног канала. У зидовима црева се подвргава хидролизи формирањем фармаколошки активног метаболита.

Непромењено метамизол натријум у крви није детектован (безначајна концентрација супстанце се одређује у плазми само уз примену Аналгин ИВ).

Метаболит је повезан са плазма протеином - 50-60%.

Метаболизован метамизол у јетри, излучивање супстанце врше бубрези. Т1 / 2 - 1-4 сата.

Супстанца продире у мајчино млеко.

Индикације за употребу: од којих таблете, супозиторије и раствор за ињекцију Аналгин?

Примарна акција метамизол - болничар. Ово омогућава леку да се користи за ублажавање синдрома бола разних етиологија: Аналгин помаже код главобоље, менструалног и зубног бола, болова повезаних са ишијас, неуралгија, мијалгија, цолиц (црева, јетре или бубрега), срчани удар (плућа или миокарда), тромбоза главних судова, пилинг анеуризма аорте, инфламаторни процеси (лумбаго, пнеумонија, миокардитис, плеурисија итд.), опекотине, повреде, декомпресионе болести, тумори, пнеумотхорак, перфорација једњака, орхитис, шиндре, приаписм, панкреатитис, посттрансфузијске компликације, перитонитис.

Друге индикације за употребу Аналгина у облику таблете и ињекциони раствор:

  • хореа;
  • реуматска грозница;
  • артралгија;
  • фебрилни синдром са угриза инсеката и акутних уролошких, гнојних или заразних болести.

Употреба Аналгина користи се када друге медицинске мере не ублажавају интензиван бол (акутни или хронични).

Каква је употреба аналгетика за ињекцију са Аналгином?

Аналгин у ампуле прописаним у изузетним случајевима када је немогуће ентералну употреба лека за ослобађање од постоперативни бол је веома јак, у ситуацијама када вам је потребно да брзо срушити топлоту. Понекад (ретко) ињекције се користе у терапији артритис и остеохондроза.

Са болним синдромом средње тежине (на примјер, са главобољом), обично је довољно да пије пилулу.

Шта Аналгин помаже у коришћењу лека у облику супозиторија?

Супозиторије су намењене лечењу деце старијих од једне године.

Код деце је препоручљиво користити Аналгинум из зубобоље, главобоље, бол са опекотинама, миозитис, радикулитис, неуралгија. Свеће са Аналгином су такође ефикасне за бол у постеративном периоду.

Контраиндикације на Аналгин

Следеће контраиндикације за употребу Аналгина наведене су у напомени:

  • преосјетљивост на метамизол, дериват пиразолон, пиразолидини(лек није прописан, укључујући и особе које су, у контексту употребе ових лекова, откривене агранулоцитоза), помоћне компоненте таблета;
  • аспирин бронхијална астма у анамнези;
  • синдром нетолеранције за једноставне аналгетике или НСАИЛ;
  • депресија (депресија) коштане сржи или патолошких стања система хематопоезе;
  • конгениталне форме хемолитичка анемија, узрокован недостатком цитосолног ензима Г6ПД;
  • акутна повремена порфирија;
  • нестабилна хемодинамика и / или артеријска хипотензија;
  • сумња на акутну хируршку патологију.

У педијатријској пракси, пилуле се користе од десетог века, свећице - код деце старијих од годину дана.

Интрамускуларно, лек се не може давати деци млађој од три месеца, као и деци тежине до пет килограма. Контраиндикација за интравенску примену Аналгина је дјечија доб од три до једанаест мјесеци.

Нежељени ефекти

Нежељени ефекти апликације метамизол натријум манифестују се у облику:

  • агранулоцитоза;
  • гранулоцитопенија;
  • тромбоцитопенија;
  • хипотензија;
  • хеморагије;
  • реакције преосјетљивости;
  • интерстицијски нефритис.

Упутство за употребу Аналгин

Аналгин таблете: упутство за употребу

Када се користи таблета Аналгин, дозирање се бира у зависности од интензитета бола и индивидуалне реакције тела на лечење. Сматра се да је оптимално користити минималну, контролишу грозницу и бол, дозе.

Таблете се прогутају у цјелини и опере с великом (око 200 мл) запремином течности.

За одраслу особу са телесном тежином већом од 53 кг, појединачна доза Аналгина је 0,5-2 таблете. Ако једна доза није била довољна, максимална појединачна доза (две таблете) може се узимати још три пута током дана. Безбедна горња граница дневне дозе је 4 грама (осам таблета).

Како узимати аналгетичне таблете са зубобољу?

Уз зубобољу, Аналгинум се узима са пола таблета. Ако то не помогне умањују бол, можете преписати преосталу половину.

Прије узимања пилуле, препоручује се четкање зуба и испирање уста топлом водом и сода за сјеме.

Упутство за употребу Аналгина у ампулама

Доза се бира у зависности од степена синдрома бола, грознице, старости и телесне тежине пацијента, индивидуалног одговора на третман. Требало би да буде минимално могуће, али истовремено омогућава болове и температуру контроле.

Једна доза за пацијенте са телесном тежином преко 53 кг варира од 500 мг до 1 г. То значи да за једну ињекцију треба узети 1-2 мл раствора. Ако је то неопходно, појединачна доза може се повећати на 2,5 г (5 мл раствора). Дозвољена горња граница дневне дозе је 5 г метамизол натријум (одговара 10 мл раствора).

Начин примене Аналгин

Начин примене зависи од стања пацијента и жељеног терапеутског ефекта. У већини случајева, орална администрација је довољна да побољша стање пацијента.

Анализира се у / ин и / м, када је потребно брзо добити резултат. Код парентералне примјене, инциденца анафилактоидних / анафилактичких реакција је већа него код узимања таблета или употребом супозиторија.

За дјецу до годину дана, рјешење се може примјенити само интрамускуларно. Истовремено, температура убризгане течности треба бити што ближе телесној температури.

Као растварач може се користити комплексну Биеффе натријум лактат раствор (Рингеров лактат), пет процената раствор гликозе или 0,9% водени раствор натријум хлорида. Због чињенице да је стабилност ових рјешења ограничена, одмах их треба користити.

Због потенцијалне некомпатибилности, аналгетици се не препоручује за употребу у једном систему за инфузије ИВ или у једном шприцу са другим лековима.

Упутство за употребу Аналгин-кинин

Разлика припреме Аналгин-кинин из уобичајеног Аналгинума је то у својој структури поред тога метамизол натријум (200 мг / таб.) Такође је укључен кинин (50 мг / таб).

Хвала кинин лек има изражен ефекат против патогена малариа - једноцелични паразити рода Пласмодиум (потискивање репликације ДНК, супстанца инхибира развој еритроцитних облика маларијског плазмодија) и анестетизација и антипиретичка својства.

Куинине потискује средину терморегулације која се налази у хипоталамусу, а у случају примене у великим дозама - визуелне и слушне зоне можданих хемисфера.

Лијек је прописан синдром бола другачијег порекла, са Инфективно-инфламаторне болести, и такође (у комбинацији са антиспазмодици) са билиара и реналне колике.

Често Аналгин-кинин у гинекологији постављају услове после порођаја и абортуса.

У складу са упутствима, лек се користи од дванаест година. Пацијенти млађи од 14 година требају узети 3 таблете / дан. Један, од 14 година, једна доза се може повећати на две таблете.

У зависности од клиничке слике током дана, можете узети од једне до шест таблета (1-2 комада 1-3 руб / дан).

Као а антипиретици Аналгин-кинин без консултовања са доктором може трајати највише три узастопна дана, као аналгетик - не више од пет дана за редом.

Колико Аналгин ради?

Након узимања пилуле метамизол почиње да делује за двадесет и четрдесет минута. Да би се постигао максимални ефекат, потребно је просјек од два сата.

Ефекат након ињекције се развија нешто брже.

Напредна

Код старијих особа, као и код пацијената са смањеном функцијом бубрега и поремећеном Цлцр, Аналгин се користи у нижим дозама, пошто се метаболити метамизол натријум они се могу излучивати спорије од млађих болесника и пацијената са нормално функционалним бубрезима.

Са смањеном функцијом јетре и / или бубрега, треба избјегавати високе дозе метамизол натријум. Без смањења дозе, могуће је само краткорочно коришћење лека. Продужена апликација је немогућа.

Пацијенти који примају Аналгин дуго времена треба редовно узимати крвни тест за бројање леукоцити.

Смањује или повећава притисак Аналгина? Ово питање често постављају људи који су склони променама крвног притиска. Упутства произвођача наводе да употреба метамизола може бити повезана са ризиком од развоја хипотензије зависне од дозе, као и реакција преосетљивости.

Због тога је експедитивност употребе лека у дозама већа од 1 г, захтијева процјену односа користи / ризика.

Решење се примењује под блиским надзором лекара у положају пацијента који лежи.

Да бисте смањили ризик од наглог смањења крвног притиска и да обезбеди благовремено престанак давања раствора током развоја анафилактоидне / анафилактичких реакција Аналгин / О мора примењивати лагано (брзине ординирања не би требало да прелази 1 мл / мин).

Да смањите нежељени ефекат метамизол на слузници желуца, фармацеути препоручују замену уобичајеног аналгетина са лекаром Аналгин Ултра. Ове таблете су премазане заштитним слојем, тако да метамизол мање иритантно за дигестивни тракт.

Примена аналгина и димедрола

Комбинација аналгетина са Димедрол Користи се у критичним ситуацијама када је неопходно смањити високу температуру (укључујући и код дојенчади).

Једно од најефикаснијих средстава на високој температури, са којим другим средствима се не може спријечити, је убризгавање "троделног" Аналгин-Димедрол-Папаверин. Ни једна добра комбинација не помаже Тавегил, Аналгин и Али-схпа или Аналгин, Али-схпа и Супрастин температуре. Након интрамускуларног давања било које од ових смеша, температура пада након само петнаест минута.

Папаверин рендерс антиспазмодични и митотропна акција, доприносећи откривању спазмодичних судова и нижи крвни притисак, а Димедрол (антихистамин) јача антипиретска дејства метамизола и смањује отицање слузнице. Све ово омогућава повећање преноса топлоте и стварање акције метамизол израженији.

Неоспорна предност оваквог састава је у томе што се може користити у ситуацијама када пацијент не може узимати пилулу (на примјер, са менталним поремећајем или неумољивом повраћањем).

Досаге Аналгин, Папаверина и Димедрол зависи од старости и тежине пацијента. У одговарајућој количини лекова топлота брзо одлази, али ако је запаљен процес тек почео да напредује, ефекат ће трајати само 3-4 сата, а након тог времена температура ће поново почети да се подиже.

Аналгетик је упуцан Димедрол од температуре у мишићима глутеуса. Смеша се може користити не чешће него једном у шест сати.

Контраиндикације на увођење "троструког":

  • алергија на припреми, која је део литицке смеше;
  • бол у стомаку на високој температури (са аппендицитисупотреба мешавине може изазвати озбиљне повреде).

Да проверите доступност алергије капи раствора се даје пацијенту испод доњег капака. Коришћење троструког је категорично контраиндиковано ако пацијент има црвенило или болне сензације.

Такође, не узимајте ињекцију ако су кориштени лекови у посљедња четири сата кориштени да покушају да избјегну температуру (ризик од превеликог дављења је висок).

Треба напоменути да је "троцх" универзална хитна помоћ за довољно велик број патологија (укључујући трауматолошке и хируршке пацијенте). Нарочито се користи у амбуланти и у терапијској болници олакшана хипертензивна криза.

Досаге Аналгина са дифенхидрамином за дјецу

Доза 50% раствора Аналгина за припрему литицне смеше се бира брзином од 10 мг / кг. Једно процентно решење Димедрол узимати по стопи од 0,4 мл за сваку пуну годину живота детета (деца испод једне године треба узимати минималну дозу од 0,4 мл).

Израчунавање дозе Папаверина узимајући у обзир узраст детета. За дијете до годину дана, 0,1 мл лијека је довољно, минимална доза за старију дјецу треба помножити са бројем пуних година.

Дозирање аналгетина, папаверина и дифенхидрамина за одраслу особу

Да би се припремила литићна смеша за одрасле и адолесценте старије од петнаест година са телесном масом од 60 кг у једном шприцу, мијешајте 2 мл Аналгина, 2 мл Папаверина и 1 мл Димедрол.

За сваких следећих 10 кг тежине треба додати десетину ове стандардне дозе сваке супстанце.

Примена аналгина из акни

Аналгин се понекад додају говорницима за лечење акне. Да би се припремио лек, неопходно је мешати таблете у праху Левомицетин, Нистатин и Аналгин (четири сваке дроге) са садржајем једне вреће Стрептоцид и разблажити добијену смешу са сто грама водке или - са осетљивом кожом - водом.

Прекомерна доза

Симптоми предозирања Аналгина се манифестују као:

  • изговаранохипотензија;
  • хипотермија;
  • диспнеја;
  • палпитатион;
  • мучнина;
  • бука у ушима;
  • слабост;
  • повраћање;
  • оштећена свест;
  • делириум;
  • поспаност;
  • конвулзивни синдром.

Вероватноћа развоја није искључена хеморагични синдром, акутна агранулоцитоза, хепатитис и акутна бубрежна инсуфицијенција.

Смртоносна доза у таблетама је од 15 до 20 грама.

Лечење: испирање желуца (поступак се врши сондом), индукција повраћања, примена солних лаксатива и Ентеросорбентс, алкалинизација урина, провођење присилна диуреза. У будућности, симптоматска терапија, усмјерена на регулацију и одржавање поремећених функција виталних органа.

Интеракција

Ефекат метамизол ојачати кофеин, кодин, барбитурати, Х2-антихистаминици. Пропранол помаже у успоравању инактивације супстанце.

Употреба Аналгина у комбинацији са тиамазол и сарцолисин може довести до развоја леукопенија. У комбинацији са средствима за помирење и седативима, побољшава се аналгетички ефекат метамизол.

Алопурин, орални контрацептиви и трициклични антидепресиви прекинути метаболизам супстанце и повећати токсичност.

Истовремена употреба са НСАИДс или аналгетици-антипиретици изазива узајамно повећање токсичности, са дериватима фенотиазин - значајно повећање телесне температуре.

У комбинацији са мијелотоксични лекови повећана хематотоксичност метамизол, индуктори микросомалних хепатичних ензима (нпр. фенилбутазон) ослаби акцију лека.

Метамизол повећава активност хипогликемије за оралну примену, Индометацин, ГК и индиректни антикоагуланси, померајући их из везе са крвним протеином. Смањује концентрацију плазме циклоспорин.

Апликација пеницилин, колоидне супстанце крви и радиопаичне супстанце током лечења са Аналгинум-ом је контраиндикована.

Услови продаје

Таблете се издају без рецепта. За куповину супозиторија и ињекционог рјешења потребан је рецепт.

Рецепт на латиници (интрамускуларно убризгавање решења на дете 2 године):

Рп: Сол. Аналгини 50% - 1.0

С. 0,2 мл ИМ (0,1 мл / година живота).

Услови складиштења

Раствор и таблете Аналгин треба чувати на температури од 15-25 ° Ц, свеће - на температури не више од 15 ° Ц.

Датум истека

Рок употребе таблета - пет година, решење и супозиторије - три године.

Посебна упутства

Шта је метамизол натријум?

Метамизол Је 5-члански хетероциклични лактамски дериват пиразолон, нон-нарцотиц аналгесиц.

Бруто формула супстанце је Ц13Х16Н3НаО4С.

У складу са државном фармакопејом, супстанца има облик бијелог или благо жућкастог кристалног праха, који се брзо распада у присуству влаге. Лако растворљив у води и тешко - у етанолу. У хлороформу, етру и ацетону практично је немогуће распршити прах.

Википедиа то наводи први пут метамизол био је синтетизован од стране немачког органског хемичара Л. Кнорра 1920.

Изванредан у процесу биотрансформације метамизол активни метаболит може да мрље урин црвеном бојом.

Реакција Аналгина и Хидропирета

Хеми-ентузијасти Ангажовани са Хидраулиците користите како бисте направили "дим". Због тога, компоненте се узимају у односу 3: 1 и млевене у прах у различитим (ово је веома важно!) Контејнери.

Код рада са реагенсима потребно је ставити рукавице (приликом млевења различитих препарата носити различите рукавице тако да честице Хидраулиците и Аналгинум нису детонирали у својим рукама), а по завршетку рада - темељито опрати руке.

После млевења таблета, прашак из различитих контејнера се улијева у једну теглу и меша. Реакција почиње на температури од 25-30 ° Ц.

Аналоги

Синоними: Баралгин, Аналгин Ултра, Опталгин.

Аналогни са сличним механизмом деловања: Акофил, Антипирин, Бралангин, Пента-буффен, Ревалгине, Спазмолгон, Тетралгин.

Анализирати деци

Да ли је могуће дати дјеци Аналгин?

Аналгин се користи под условом да су друге медицинске мере неефикасне.
Сваке године означавају свеће таблете - са десет година. Решење се може користити код деце прве године живота (начин примене зависи од старости детета).

По правилу, код млађе деце са фебрилним стањима најчешће се користе ректалне супозиторије. Овај метод администрације обезбеђује бржи проток активне супстанце у крв и истовремено омогућава елиминацију негативног утицаја на слузницу гастроинтестиналне слузнице.

На температури коју није лако срушити други агенси, парентерална администрација метамизол натријум у комбинацији са антиспазмодици и антихистаминике.

Упутства за таблете за децу

Узимање пилуле од температуре и бола, прогутају се целе, без жвакања и опере са великом (око 200 мл) запремином течности.

Ако се лек користи за смањивање температуре, појединачна доза за пацијенте млађе од четрнаест година је 10 мг / кг, ако за лечење боли - од 8 до 16 мг / кг.

Адолесцентима старијим од петнаест година, дозирање таблета у једном тренутку - до 1 г метамизол (две таблете). Ако ово не дозвољава постизање жељеног ефекта, највећа појединачна доза може се узимати још три пута током дана. Дозвољена горња граница дневне дозе је 2 г.

Упутство за убризгавање

Да би се смањила температура, дјеци обично требају 10 мг / кг метамизол.

Код деце млађе од четрнаест година, појединачна доза варира између 50 и 900 мг (или 8-16 мг / кг). Доза и начин примене лека се одређују у зависности од старосне доби пацијента.

Једна доза за адолесценте са телесном тежином од 46 до 53 кг - од 400 до 900 мг (од 0,8 до 1,8 мл раствора). Адолесцентима са телесном тежином веће од 53 кг Аналгин се прописује у истој дози као и код одраслих.

Употреба дозе која прелази 1 г је повезана са ризиком од развоја антихипертензивне реакције.

Упутства за свеће са аналгетиком за дјецу

Свеће се ректално ињектирају. Дневна доза за децу од 12 месеци до три године је једна супозиторија од 100 мг. Дјеца 4-7 година током дана могу ући у двије супозиторије 100 мг (прво убризгати једну супозиторију, а након 4-6 сати - ако је потребно - друго) или једну супозиторију 250 мг.

Дјеца од 8 до 14 година током дана, 1-2 супозиторије се примјењују 250 мг (по један, са интервалом од 4-6 сати између администрација).

Након примене лека, дете треба да остане на положају склоности још пола сата.

Трајање лечења зависи од клиничке ситуације и обично се креће од 1 до 3 дана.

Компатибилност са алкохолом

Употреба аналгина у комбинацији са алкохолом доприноси побољшању ефеката (нарочито седације) последњег.

Могу ли пити Аналгин током трудноће? Примена лека у лактацији

Да ли је могуће трудницама Аналгинум?

Довољни подаци о употреби Аналгина у трудноћи нису. Категорија безбедности за фетус према ФДА класификацији није утврђена.

Апсолутне контраиндикације за употребу - прве три и последњи месец и пол трудноће. У другом тромесечју, апликација је могућа на основу резултата евалуације ризика / користи.

Могу ли узети аналгетик током дојења?

Када је употреба лактационих дрога контраиндикована. У изузетним случајевима, храњење се наставља 48 сати након примене раствора / администрације таблета.

Коментари

Аналгин је универзални, снажан и веома приступачан анестезија, што је добро за главу, за бол који се јавља са менструацијом, реуматизам, неуралгија и артралгија.

Прегледи о дрогама су прилично контрадикторни: с једне стране метамизол натријум ради поуздано и дјелује чак и са тешким болом, с друге стране - има велики број контраиндикација и нежељених ефеката (због онога што је забрањено у најразвијенијим земљама).

Већина људи слаже се да одрасли могу узети Аналгинум, али без злоупотребе, за дјецу (нарочито мала дјеца) боље је одабрати сигурнији аналог.

Колико Аналгин кошта?

Цена Аналгин таблета у руским љекарницама - од 8 рубаља. Цена ампуле је од 85 рубаља. Можете купити супозиторије у просеку за 35 рубаља. Цена Аналгин-кинина је од 58 рубаља.

Цена Аналгин у таблете у Украјини - од 4 ЗАР. Ректалне супозиторије могу се купити за 11-13 УАХ. Цена Аналгин у ампулама је од 25 ЗАР.

Аналгин таблет: упутства, рецензије, аналоги

Аналгин је лек из групе нестероидних антиинфламаторних лекова (НСАИД), који има изражен антипиретичан (антипиретички) и аналгетички ефекат. Због тога, Аналгин се користи као аналгетик или антипиретичан лек за олакшање боли и нормализацију телесне температуре, изазваног било којим разлозима.

За разлику од других лекова групе НСАИД, Аналгин има минимално изражени антиинфламаторни ефекат, дакле, смањивање упале било које локализације практично се не користи.

У овом чланку размотрићемо зашто лекари прописују припрему Аналгин, укључујући упутства за употребу, аналогије и цене за овај лек у апотекама. РЕАЛ ЦОММЕНТС људи који су већ користили Аналгин могу се прочитати у коментарима.

Састав и облик ослобађања

Према упутствима за употребу, Аналгин је доступан у таблетама, ректалним супозиторијама и ампулама (раствор за интрамускуларну и интравенску употребу). За децу, аналгин се ослобађа у облику ректалних супозиторија и таблета.

  • Активна супстанца: метамизол натријумова со; 1 таблета садржи метамизол натријумову со 500 мг; кромпирни скроб, калцијум стеарат, талк.

Генерално, све сорте лека спомиње као "аналгин", али у неким случајевима, када се ради о одређеном облику дозирања, додају се разјасне реч, као што су "аналгин деце", "аналгин таблета", "аналгин свећа", "Аналгин ињекција "И тако даље.

Из онога што помаже Аналгин?

Коришћење Аналгин помогет у болних синдрома различитог порекла: главобоље и мигрене болова, неуралгија, бол у мишићима, зубобоља, алгодисменорее, дрхтавице, реуматизма, радицулитис, фебрилним стања узрокованих инфективним и инфламаторних болести.

Такође, лек се користи у хируршкој пракси како би се елиминисао постоперативни бол. Код бубрежне и билијарне колике, употреба Аналгина је ефикасна у комбинацији са антиспазмодичним лековима.

Фармаколошка акција

То је дериват пиразолона. Одликује се изразитим аналгетиком, антипиретским и безначајним антиинфламаторним ефектом.

  1. Антиинфламаторни ефекат метамизола је такође последица угњетавања производње простагландина.
  2. Антипиретички ефекат Аналгина обезбеђује способност смањивања производње и ослобађања хемијских супстанци које утичу на производњу топлоте.
  3. Аналгетички ефекат је осигуран способношћу активне супстанце да инхибира циклооксигеназу и синтезу простагландина (учествује у развоју инфламаторних и болних реакција). Поред тога, метамизол блокира преношење болних импулса и повећава праг осетљивости болних центара, смањује одзив структура мозга на бол изазван једним или другим стимулусом.

Аналгин такође има антиспазмодични ефекат на глатке мишиће билијарног и уринарног тракта.

Упутства за употребу

Према упутствима за употребу, прописује аналгин унутар, интрамускуларно или интравенозно. Дозирање зависи од интензитета бола, грознице и индивидуалне реакције као одговор на узимање аналгина. Треба изабрати најниже ефикасне дозе који контролишу бол и температуру. Таблете треба прогутати у цијелости, уз довољно течности (на примјер, чашу воде).

  • Унутрашњи узети после јела. Доза одраслих је 0,25-0,5 г 2-3 пута дневно; са реуматизмом - до 1 г 3 пута дневно. Деца изнутра - 5-10 мг / кг 3-4 пута дневно.
  • Интрамускуларно или интравенозно (са јаким болом), одрасли 1-2 мл 50% или 25% раствор 2-3 пута дневно; не више од 2 г дневно. Деца се примењују брзином 0,1-0,2 мл 50% раствора или 0,2-0,4 мл 25% раствора на 10 кг телесне тежине.

Веће дозе за одрасле: једнократна доза - 1 г, дневно - 3 г; интрамускуларно и у вену: појединачно - 1 г, дневно - 2 г. Избегавајте високе дозе са смањеном функцијом бубрега или јетре. Могућа краткотрајна употреба без смањења дозе. Продужена апликација је немогућа. Дуготрајно лечење захтева редовно тестирање крви, укључујући бројање леукоцита.

Пронађио заклетог непријатеља Фунгус нокте! Нокти ће се очистити за 3 дана! Узми га.

Шта помаже Аналингу и када може бити опасан? Карактеристике третмана

Један од најсигурнијих и најефикаснијих ослобађача бола су таблете аналгин. То је не-опојна дрога која не утиче на психу.

Опште информације

Употреба лека промовише инхибицију активности циклооксигеназе. као и смањење формирања простагландина. Спровођење импулса дуж спиноталамичких, ганглиобулбар тракта смањује се. Излаз топлоте се повећава, праг ексцитабилности центара талима расте.

Почетак дејства лека после употребе варира од пола сата до 1 сата. Ниво везивања протеина са активним метаболитом креће се од 50 до 60%. Након уништења у јетри, врши се излучивање преко бубрега.

Нанети Аналгин са боловима различитог порекла (главобоље, неуралгије - бол ширење дуж нерава, радицулитис, миозитис тхе - запаљења мишића), фебрилним условима и на високој температури

Облик издавања

Аналгин је доступан у следећим облицима:

  1. Ампуле.
  2. Ректалне супозиторије.
  3. Таблете.

Састав сваке таблете садржи активну супстанцу - метамизол натријум. Помоћне супстанце укључују кромпирни скроб, талк. Такође, композиција укључује калцијум стеарат, натријум лаурил сулфат.

Када је лек прописан

Шта помаже аналгетику? Одрасли су дозвољени да узимају лек на температури. Остале индикације укључују:

  • зубобоља;
  • мигрена;
  • неуралгија;
  • ренална колија;
  • мијалгија.

Основне контраиндикације

Немојте користити овај лек:

  • деца млађа од десет година;
  • Особе са преосјетљивошћу према леку и дериват пиразолона;
  • будуће мајке у првом и последњем тромесечју;
  • пацијенти са систолним крвним притиском;
  • особе са астмином аспирина и поремећеном функцијом коштане сржи.
Аналгинум је контраиндикована у поремећајима хематопоезе, бронхоспазма, у првом тромесечју трудноће, као и са индивидуалном нетолеранцијом лека

Да ли су деца дата

Упутство за употребу наводи да се деци даје аналгетик само ако постоје озбиљне индикације.

Обрати пажњу! Када лечите децу старију од 12 месеци. користе се само свеће.

Таблета се може дати дјетету тек након 10 година. Ињекције се примјењују искључиво на критично високој температури.

Дјеца старија од 6 мјесеци аналгетика прописана у дозама од 5-10 мг на 1 кг телесне тежине 3-4 пута дневно или 0,025-0,25 г по пријему, у зависности од старости

Како узети

Према упутствима, таблете Аналгин трају 2-3 пута / 24 сата, 250-500 мг. Максимално дозвољена доза за одрасле је 4000 мг или 8 таб., За дијете - 2000 мг или 4 таб.

Пијте цео лек, са довољно течности. Пијење би требало бити топло. За 1 пут аналгетик дјеци и адолесцентима млађој од 14 година, дати у дозама од 8-16 мг / кг. Одрасли и деца после 15 година имају дозволу да узимају до 1 г или 2 таблете метамизоле.

На високој температури

Аналгин се може дати деци на температури изнад 38,5 степени. Ако постоје конвулзије, онда морате да избаците ниже вредности.

Немојте узимати лекове дуже од 72 сата. Али ако постоји потреба за наставком узимања лекова, потребно је да добијете консултацију за педијатрију, да урадите тест крви. Лекови негативно утичу на слузницу желуца. Према томе, температура аналгина се узима пре или одмах након оброка.

Ако планирате дати дијететику аналгетик у таблете, онда мрвице од 2 до 3 године не могу бити више од 50-100 мг у једној сесији. Дјеца 3-5 година су прописана 100-20 мг лијека

Са срчаним боловима

Аналгин у таблетама помаже боловима у срцу. Ако постоји неугодност, можете узети 1 таб. Лек почиње да функционише након 15 минута. Најбољи ефекат има лекове као што су Цорвалол, Валоцордин, Валидол. Уместо Аналгин, можете ставити 1 таб. Валидол или капање 30-40 капи валоцординума.

Са главобоље

Аналгин - ефикасан аналгетик. Може се узети од главобоље. Максимално дозвољена доза је две таблете по времену. За један дан можете узети до 6 таблета. Пијте лек с пуно воде.

Продужене и тешке главобоље, које нису подложне анестезији, указују на присуство болних жаришта у телу. Морају бити идентификовани и третирани

Обрати пажњу! Лекови елиминишу само симптоме. Уз узрок болног синдрома, он се не бори.

Да бисте појаснили дијагнозу, потребно је да видите доктора. Утврдиће узрок, препоручити лек који ће помоћи да се главобоља заувек реши. Уместо Аналгин, можете пити 1 таб. Парацетамол.

Гастрицни бол

Немогуће је узимати овај лек без размишљања. Уз инфламаторне патологије гастроинтестиналног тракта, Аналгин није само неефективан, већ и опасан. Њене компоненте могу проузроковати озбиљна оштећења органа дигестивног тракта. Уколико не постоји могућност одмах да се консултујете са доктором, потребно је да узимате лекове против болова попут Омепразоле или Но-схпа ради елиминације неугодности.

Менструални бол

Ако је абдомен врло болан, онда можете узети 1 таб. Аналгин. Одговор на питање колико лијек ради зависи од индивидуалних индекса и интензитета синдрома бола. Ефекат се јавља приближно 15-20 минута након пријема.

Честа употреба лекова може оштетити ваше здравље. Стога ће бити боље ако жена посвети пажњу сигурнијим убицама бола - Кетанову или Но-схпу.

Са зубобољу

Аналгетик добро помаже да се носи са јаком зубобољу. Препоручује се да почнете узимати лек са 1/2 таблете. Ако остаје неугодност, можете пити остало.

Бол у зубима често прати грозница, запаљење образа, десни, опште погоршање благостања

Савет! Пре употребе лекова, исперите уста топлом водом и мало сода.

Уместо тога, лек се може узети 1 таб. Дротаверина. Лек са зубобољем помаже и алкохол.

Интеракција са другим лековима

Примјењујући Аналгин, не препоручује се узимање других лијекова против болова истовремено. Ово повећава токсичан ефекат лекова. Комбинација Аналгин и Парацетамол се сматра посебно опасним. Ово може довести до хипотермије.

Ако морате брзо да избаците топлоту код детета, користите овај лек, можете комбиновати унос Дипхенхидрамине. Понекад се Папаверин додаје овој комбинацији. Алтернативно, можете повезати метамизол са Супрастином и Но-схпа.

Комбинација "Аналгин + Димедрол" добро помаже код "беле" грознице.

Метамизол и јод се могу комбиновати са болестима зглобова. Рецепт за трљање предлаже коришћење 10 таблета аналгина, 10 мл. кампора и 300 мл. медицински алкохол. Метамизол треба брусити у малтеру, затим помешати са камером, алкохолом, затим додати јод. Овај рецепт се не препоручује за јодизам и повишену температуру.

Прекомерно знојење лека

Просјечна смртоносна доза је 5 г. За сваку особу има своју. Све зависи од тежине, апсорпционе способности црева и других фактора.

Ако пијете много таблета овог лијека, појављују се сљедећи симптоми:

  • снижавање крвног притиска;
  • повраћање, претварајући у мучнину;
  • повећана срчана фреквенција;
  • Синдром бола у абдомену.

Такође, предозирање може проузроковати епилептичне нападе. Човек може режирати, његов ум је сломљен.

Важно је знати колико је опасно ово тровање. Ако је узет велики број таблета, особа изгуби свест, пада у кому. Вероватноћа смртоносног исхода је веома висока.

Али чешће је смрт последица озбиљних заразних компликација, акутне хепатичне или бубрежне инсуфицијенције. Особа може умрети од крварења у срцу или мозгу. Понекад је узрок смрти парализа респираторног центра.

Тровање помоћу аналгетина може се избећи строго поштујући дозу која је прописала лекар. Такође, пре употребе лекова, пажљиво прочитајте упутства

Прва помоћ

У случају превелике дозе, позовите хитну помоћ. Прије њеног доласка неопходно је изазвати повраћање. Можете направити погођену клистир. Побољшању стања мало помаже активни угаљ.

Лице отровано метамизолом је хоспитализовано. Постоји формирана диуреза. Код тешких оштећења бубрега, прописује се хемодијализа.